banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Tepki çeken o olayla ilgili Emniyet'ten açıklama

'Gidecek yerim yok' dediği halde ceza kesilen Ali Çiftçi ile ilgili Emniyet'ten yapılan açıklamada, 'Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz' denildi.

Genel 27.12.2020, 13:07 27.12.2020, 13:08
580
Tepki çeken o olayla ilgili Emniyet'ten açıklama

'Gidecek yerim yok' dediği halde ceza kesilmişti! Tepki çeken o olayla ilgili Emniyet'ten açıklama - 'Gidecek yerim yok' dediği halde ceza kesilen vatandaşla ilgili Emniyet'ten açıklama - 'Gidecek yerim yok' dediği halde ceza kesilen Ali Çiftçi ile ilgili Emniyet'ten yapılan açıklamada, 'Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz' denildi.Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik... Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz.

Corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Antalya'da cadde ve sokaklar boş kaldı. Polis ekipleri sokaktaki turistlere dahil pasaport sorarken, yasağı ihlal eden bir kişiye ise 3 bin 150 TL cezai işlem uygulamıştı.

Polis ekipleri herhangi bir izin belgesi olmadan sokakta olan kişilere de denetim yaptı. Turistlere dahi pasaport sorgulaması yapan ekipler, varyantta yürüyen Ali Çiftçi (32) isimli kişiye de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 TL cezai işlem uygulamıştı Polisin "Yasak olduğunu bilmiyor musun, neden sokaktasın? "sorusuna Çiçek, “Biliyorum ama gidecek yerim yok” diye cevap vermişti.

Yorumlar (0)