Şok İddia! Önce baskı yapmış kabul etmeyince...

İzmir 4 No'lu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda terör örgütü PKK üyeliği suçlamasıyla tutuklu bulunan kişinin, açlık grevine girmesi için baskı kuran koğuş arkadaşının üzerine kaynar su döktüğü iddia edildi

Son Dakika 25.05.2016, 14:57
201
Şok İddia! Önce baskı yapmış kabul etmeyince...

İzmir'de terör örgütü PKK üyeliği suçlamasıyla cezaevinde tutuklu bulunan bir kişinin, kendisini açlık grevine girmeye zorlayan koğuş arkadaşının üzerine kaynar su döktüğü öne sürüldü. Alınan bilgiye göre, İzmir 4 No'lu T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda terör suçlarından tutuklanan mahkumların kaldığı koğuşta, bir kişinin üzerine kasıtlı kaynar su dökülmesi sonrası kavga çıktığı ihbarı üzerine, infaz koruma memurları olaya müdahale etti.
Vücudunda yanıklar oluştuğu belirlenen hükümlü B.Ö, ambulansla Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kaynar suyu döktüğü iddiasıyla diğer mahkumların darbettiği Y.D. başka koğuşa alındı.

Cezaevi yönetimince ifadesi alınan Y.D, koğuş arkadaşlarının, "komün" hayatı yaşadıklarını, ailesinden gelen paralara el koyduklarını, açlık grevine girmesi için de sürekli baskı yaptıklarını savundu.

Artık terör örgütü üyesi olmadığını ileri süren Y.D, koğuştakilerin kız kardeşiyle ilgili küfürlü konuşması nedeniyle kendisine hakim olamadığını ve çay demlemek için kullandıkları su ısıtıcısındaki kaynar suyu B.Ö'nün üzerine döktüğünü kaydetti.

B.Ö'nün hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi. 

Yorumlar (0)