Şok gerçek! 8 yıldır ormanda. İşte maymun kız...

Hindistan'da geçtiğimiz hafta maymunlarla yaşayan 8 yaşındaki bir kız çocuğu bulundu. Konuşmayı bile bilmeyen yerde emekleyerek yürüyen kız çocuğuyla ilgili uzmanlar korkunç bir iddia ortaya attı. Küçük kız engelli olduğu için ailesi tarafından ormana bırakılmış olabilir.

Son Dakika 10.04.2017, 12:57 10.04.2017, 13:00
385
Şok gerçek! 8 yıldır ormanda. İşte maymun kız...

Uzmanlar, Hindistan'da polislerin maymunlarla yaşarken  bulduğu 8 yaşındaki kız çocuğunun, fiziksel ve zihinsel engelli olduğu için ailesi tarafından terk edildiğine inanıyor.

Geçen hafta yerel basında Uttar Pradeş eyaleti  polislerinin bulduğu ve Katarniaghat Yaban Hayatı Koruma Alanında maymunların  yetiştirdiği belirtilen kız çocuğunun gerçek hikayesinin daha farklı olabileceği iddia edildi.

Küçük kızın aslında zihinsel ve fiziksel engelli olduğu için ailesinin kızı ormana terk etmiş olabileceği belirtiliyor.

Bölge Orman İşleri Yetkilisi JP Singh, kız çocuğunun ormanın  derinliklerinde değil yol kenarında bulunduğunu vurgulayarak "Bence, bu kızın  ailesi çocuklarının konuşamadığının farkındaydı ve onu yol kenarına bırakmış olabilirler. Maymunlarla yaşıyorsa da bu sadece birkaç günlüktür, uzun süreli değil." değerlendirmesinde bulundu.

Kız çocuğunun yüz ifadelerinden sadece zihinsel değil fiziksel olarak da engelli olduğunun anlaşıldığını söyleyen Singh, ormanlık alanın korucular ve  kapalı devre kameralarla izlendiğini, bu nedenle uzun süre fark edilmeden bu  alanda yaşamını sürdüremeyeceğini belirtti.

KIZ ÇOCUKLARINI İSTEMİYORLAR

Singh, "Hindistan'da insanlar kızları istemiyor. Bu kızın akli  dengesi yerinde değil. Bugüne kadar elde edilen tüm veriler, kız çocuğunun buraya terk edildiğini gösteriyor." dedi.

Ülkedeki aktivistler de ülkede kız çocuklarına erkek çocuklardan  daha az değer verildiğini, engelli kız çocuğu olan ailelerin bu çocuklardan  kurtulmak istediklerini, küçük kızın da bu nedenle yüksek ihtimalle ormana  bırakılmış olabileceğini belirtiyor.

Sağlık görevlisi Ankur Lal da kızın engellilik durumunun  araştırıldığını, uzun süredir ormanda olduğuna inanmadıklarını belirterek "Kız  bulunduğunda agresif davranıyordu. Tuvalet alışkanlığı ve herhangi bir iletişimi  yoktu. Bu nedenle uzun süredir ormanda yaşıyormuş gibi algılandı." dedi.

Lal, küçük kızın hastaneye getirildiğinden bu yana hızlı bir şekilde  iyileştiğini kaydederek doktorların küçük kızın insanlar tarafından  yetiştirildiğine inandıklarına işaret etti.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)