Sinop'un hedefi 1 milyon ziyaretçi!

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2015 yılı araştırmalarına göre Türkiye'nin en mutlu ve yaşam memnuniyeti en yüksek ili olan Sinop, 2017 yılında 1 milyon ziyaretçi sayısı hedefine ulaşmak istiyor.

Son Dakika 19.04.2017, 15:02 19.04.2017, 15:16
206
Sinop'un hedefi 1 milyon ziyaretçi!

SİNOP HABER - Tarihi Sinop Cezaevi ve Müzesi başta olmak üzere çok sayıda turistik yerin bulunduğu kentin yetkilileri, yeni turizm sezonundan umutlu. İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinop'un, Karadeniz Bölgesi'nde turizm potansiyeli en yüksek illerden biri olduğunu söyledi. 

DARBE GİRİŞİMİ DARBE VCURDU
Kente gelen turist sayısında FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin etkisiyle geçen yıl düşüş yaşandığını belirten Göz, "2015 yılında Sinop'a 900 bine yakın ziyaretçi geldi. Bu rakam geçen yıl ise 600 bin civarında kaldı. Darbe girişimi olmasaydı geçen yıl 1 milyon hedefimize ulaşabilirdik." dedi. 

Sinop'un tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) araştırmalarına göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olarak bilindiğine dikkati çeken Göz, şöyle devam etti:

"Sinop, kendi turizm potansiyelini oluşturmuş bir il. Tabii bazı handikaplarımız var. Özellikle altyapı ve konaklama tesisleri bakımından eksikliklerimiz bulunuyor. Bunların çözümüne yönelik adımlar atıyoruz. Getirdiğimiz turistleri ağırlayabileceğimiz tesislerimiz olmalı. Tarihi cezaevi ve Erfelek Tatlıca Şelaleleri gibi bilinmiş turizm merkezlerimiz var. Bir yandan bilinen turizm merkezlerini ön plana çıkartırken bir yandan da yeni yerleri tanıtacağız. Bu yıl hedefimiz 1 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşmak. Bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum."

Yorumlar (0)