Şehirler arası ulaşımla ilgili yeni karar

Koronavirüs salgını nedeniyle şehirler arası otobüslere getirilen o kısıtlama kaldırıldı.

Genel 10.03.2021, 14:10
1392
Şehirler arası ulaşımla ilgili yeni karar

Şehirler arası ulaşımla ilgili yeni karar  Koronavirüs salgını nedeniyle şehirler arası otobüslere getirilen o kısıtlama kaldırıldı.


Koronavirüs salgını nedeniyle şehirler arası otobüslerde getirilen yüzde 50 koltuk sınırlaması kaldırıldı.Buna göre otobüsler artık ruhsatlarında belirlenen kapasite kadar yolcu taşımacılığı yapabilecekler. Kademeli normalleşme süreciyle birlikte belirlenen bölgelerde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları esnetilirken, şehirlerarası otobüsler için de yüzde 50 koltuk sınırlaması kaldırıldı.

Konuya dair açıklamalarda bulunan TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Yıldırım, 8 Mart 2021 tarihinde yaymlanan genelge ile kapasite kısıtlamasının kaldırıldığını hatırlatarak, "Yolcular otobüsler HES kodu kontrolü yapılarak alınıyor. Otobüsler her seferinde dezenfekte ediliyor. Otobüslerde yolcular için dezenfektan ve maske bulunduruluyor. Yolcuların maske kullanımı zorunluluğu denetleniyor. Personelin her seferde ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca sağlık bakanlığı tarafında hazırlanan Salgın Yönetimi Çalışma Rehberi'nde tüm tedbirler uygulanıyor." diye konuştu.

Yorumlar (0)