Samsun için yeni kararlar alınacak mı? Kabinenin gündemi yeni tedbirler! Yeni önlemler yolda

Gelen son dakika haberine göre; İki haftada bir olağan toplantısını yapan kabine, yarın Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanacak. Kabinenin ana gündemini ise koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak...

Genel 28.03.2021, 08:33
801
Samsun için yeni kararlar alınacak mı? Kabinenin gündemi yeni tedbirler! Yeni önlemler yolda

Kabine değişikliği beklentisi sürerken gerçekleştirilecek toplantının ana gündem maddesini koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak. Bilim Kurulu’nun 25 Mart’ta yaptığı toplantının çıktılarının masaya yatırılacağı toplantıda, günlük 30 bin sınırına dayanan vaka sayılarındaki artışın nedenleri, atılması gereken adımlar değerlendirilecek; Türkiye’nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi başlıklar ele alınacak.

Haftalık verilere göre en çok Kovid-19 vakası görülen illerin başında gelen Samsun için yeni tedbirlerin alınması öngörülüyor. Uzmanlar, çok yüksek riskli illerde tam kapanma kararının alınması gerektiğini, eğer alınmazsa vaka artışının önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. 

Yorumlar (0)