Sahurdan beri çamurun içinde Yunus'u arıyorlar!

Muş’ta 2 kişinin öldüğü ve 3 kişinin de yaralandığı sel faciasında kaybolan 4 aylık Yunus bebek için AFAD ekipleri ve Mehmetçik seferber oldu. Ancak yaklaşık 30 kilometrelik alanda arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Son Dakika 25.06.2016, 16:29 25.06.2016, 16:31
375
Sahurdan beri çamurun içinde Yunus'u arıyorlar!

Korkut ilçesine bağlı Karakale ve Dereiçi köylerinin bulunduğu bölgede etkili olan sağanak yerini, doluya bırakması sonucu meydana gelen sel felaketinde otomobilleri ile sel suları içerisine kalan Süngür ailesinde anne Yasemin ve oğlu Yusuf Süngür hayatını kaybederken, çocukları Canan (15), Ela Süngür (5) ile Songül Demir yaralandığı olayda sel sularına kapılan 4 aylıkYunus bebek ise kaybolmuştu.
Muş AFAD ekipleri, jandarma, köy korucuları ve vatandaşların katılımıyla çok sayıda kişi sel sularına kapılarak kaybolan 4 aylık Yunus Demir için gece ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde tekrar başlatıldı. Mehmetçik ve AFAD ekipleri, yaklaşık 30 kilometrelik bir alanda titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Arama tarama çalışmalarının yapıldığı bölgede ekiplere eşlik ederek ekiplerin sabah saat 05.00 sularında arama ve tarama çalışmalarına başladığını belirten Muş AFAD Müdürü İbrahim Tanış, tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Arama tarama çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ve Yunus bebeği biran önce bulup ailesine teslim etmeyi temenni ettiklerini ifade eden AFAD Müdürü Tanış, “Hemen orada arkadaşlarımız müdahale ederek köylülerle birlikte 4 tane araçtan çıkarılıyor. İşte araçtan anne ve 2 ila 3 yaşlarında çocuğun sulara kapılarak vefat ettiklerini 3 ila 4 aylık bir bebeğimizin kaybolduğunun haberini aldık” dedi.
Ekiplerin titiz bir çalışma yürüttüğünü kaydeden Tanış, “Dünden beri işte iftar saatine kadar karanlık çökene kadar bizim ekiplerimiz arama tarama işlemlerini sürdürdüler. Maalesef bebeğimize ulaşamadık. Bugün sahurdan hemen sonra saat 5 gibi ekibimizle birlikte olay yerine intikal ettik. Burada Jandarmayla korucularla yakın köylerdeki korucu görevli arkadaşlarla birlikte yaklaşık 30 kilometre civarında bir arama tarama işlemlerine başladık. Şimdiye kadar halen bebeğimize ulaşamadık maalesef. Ama temennimiz o dur ki en kısa sürede bebeğimize ulaşarak hiç olmasa ailesine bir teselli olacak şekilde bu bebeğimizi bulup ailesine teslim etmektir” ifadelerini kullandı.
Ancak 30 kilometrelik bir alanda yapılan yoğun aramalara rağmen Yunus bebek bulunamadı.

OLAY
Öte yandan dün Korkut ilçesine bağlı Karakale ve Dereiçi köyünde meydana gelen sel felaketinde Bulanık istikametinden Güroymak’a gitmek için seyir halinde olan baba Orhan Süngür yönetimindeki araç sel sularına kapılmış araçta bulunan Yasemin ve 4 yaşındaki oğlu Yusuf Süngür, hayatını kayberken, çocukları Canan (15), Ela Süngür (5) ile Songül Demir (26) ise yaralanmış ve 4 aylık Yunus Süngür ise akıntıya kapılarak, kaybolmuştu.

Yorumlar (0)