Rektör istifa etti

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, görevinden istifa etti.

Genel 01.11.2018, 09:37
89
Rektör istifa etti

Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a itaat etmenin farz olduğunu, karşı çıkmanın ise haram sayılacağını söylediği için tepki çeken Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, görevinden istifa etti

Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti. 

"AÇIKLAMALARIM ÇARPITILDI"

Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım."

REKTÖR NELER DEMİŞTİ?

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, geçen pazar günü bir televizyon kanalında yayınlanan programda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a itaat etmenin farz olduğunu, karşı çıkmanın ise haram sayılacağını söylemişti.

Erdoğan'ın FETÖ ile mücadelede yalnız kaldığını ve yeni sistemde daha yetkili olduğunu ifade eden Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, "Elbette FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız. İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farz-ı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir, haramdır. Biz itaat ediyoruz, Cumhurbaşkanımızdır" diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)