Polisten kaçan hırsız timsaha yem oldu

Amerika'nın Florida eyaletinde hırsızlık şüphesiyle polisten kaçan kişi, saklandığı gölde bulunan timsahın saldırısına uğradı

Son Dakika 10.12.2015, 14:35
1715
Polisten kaçan hırsız timsaha yem oldu

Brevard kasabasında hırsızlık şüphesiyle aranan 2 kişiden birinin cesedi, polisten saklanmak için girdiği gölde bulundu. Polisin yaptığı incelemeler sonucunda şüphelinin 3 metrelik timsah tarafından saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Brevard kasabası son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığı bir yer olarak biliniyor. Bu yüzden polis bölgede devriye sayısını arttırmaya başlamıştı.

Polis raporlarında 22 yaşındaki Matthew Riggins'in, sevgilisine bir arkadaşıyla birlikte soygun yapacaklarını söyledikten sonra ortadan kaybolduğu belirtiliyordu.

Timsahın midesinden kol ve bacak parçaları çıktı

Soygun ihbarından 10 gün sonra ise şüphelilerden birisinin cesedi dalgıçlar tarafından bulundu. Saldırının gerçekleştiği gölde arama çalışmaları yapan dalgıçlar, Riggins'in cesedini buldu ancak, cesedin kol ve bacaklarının bir kısmı yoktu.

Bunun üzerine yetkililer gölde bulunan 3 metre uzunluğundaki timsahi incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda timsahın midesinde Riggins’e ait kol ve bacak kalıntıları bulundu.

Brevard kasabası şerifi Tod Goodyear, Riggins’in ölümünü talihsizlik olarak değerlendirdi. Goodyear, "Şüpheli suda saklanarak polisten kurtulmayı düşünüyordu, yanlış zamanda yanlış yerdeydi'' dedi.

Matthew Riggins’in suç ortağı ise polis tarafından yakalandı.

Florida'da 1948'den bu zamana 22 kişi timsah saldırıları sebebiyle yaşamını yitirdi. 

Yorumlar (0)