Ormanda 6 gün tek başına yaşadı!

Japonya'nın Hokkaido Adası'nda anne ve babası tarafından cezalandırılıp ormanda tek başına bırakılan Yamato Tanooka, 6 günün ardından bulundu. Çocuğun terk edildiği bölgede ayı gibi birçok vahşi hayvanın yaşadığı biliniyordu.

Son Dakika 03.06.2016, 11:34 03.06.2016, 11:39
286

Kyodo News’in haberine göre askerler, 7 yaşındaki Tanooka’yı adanın kuzey kısmındaki dağlık ormanlarda bulunan Shikabe kasabası sınırları içinde askerlerin kullandığı bir barınakta buldu. Barınağın, Tanooka’nın anne babası tarafından bırakıldığı noktadan 5 kilometre uzakta olduğu bildirildi.
Tanooka’nın babası, Hakodate kentinde oğluna kavuşmasının ardından çocuktan ve kamuoyundan özür diledi. Bulunmasının ardından Tanooka’yı muayene eden doktor, yaptığı basın toplantısında Tanooka’nın ellerinde ve bacaklarındaki çizikler dışında herhangi bir yarası olmadığını, vücudundaki sıvı kaybı nedeniyle şimdilik serumla beslendiğini söyledi. 

Annesi ve babası, geçen cumartesi arabalara ve insanlara taş atan Tanooka’yı cezalandırmak için bir süre ormanda bırakmış ancak geri döndüklerinde çocuklarını bulamamışlardı.Tanooka’yı arama çalışmaları 6 gündür devam ediyordu.

Yorumlar (0)