O şehir alarm verdi! Acil durum ilan edildi

 Koronavirüs vakalarının tavan yaptığı Çankırı'da acil durum ilan edildi.Çankırı Valisi bir son dakika açıklaması yaparak ilde vaka sayısının oldukça yükselmesi nedeniyle acil durum ilan edildiğini söyledi. 

Genel 15.03.2021, 22:48
2467
O şehir alarm verdi! Acil durum ilan edildi

O şehir alarm verdi! Acil durum ilan edildi  Koronavirüs vakalarının tavan yaptığı Çankırı'da acil durum ilan edildi.Çankırı Valisi bir son dakika açıklaması yaparak ilde vaka sayısının oldukça yükselmesi nedeniyle acil durum ilan edildiğini söyledi. 

 

Son günlerde artan vaka sayılarını aşağı çekmek için bu kararın alındığını söyleyen Vali Ayaz, "Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz. İlçe ve il merkezimizde de tedbirlerin hem hatırlatılması hem uygulanmasıyla ilgili olarak çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak. Yarın eğer yetişirse ilin farklı yerlerinde afişleri görebileceksiniz. İlimizde maske takmak hala zorunlu. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama dünkü gördüğümüz manzara maalesef bu açıklamayı yapma gereğini hissettirdi. Atatürk Bulvarı başta olmak üzere daha öncesinde ilan ettiğimiz gibi bu yerlerde sigara içmek yasak. Bu yasakta hala devam ediyor. Bu ikisini özellikle hatırlatmak istiyoruz. Manzara hiç hoşumuza gitmedi. Vaka sayıları da bize onu işaret ediyor. Biz 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Bunun engellenmesi için bu hafta elimizden gelen bütün adımları atacağız" diye konuştu.

Yaşlı vatandaşları korumaya devam ettiklerini, ancak 65 yaş üstü hasta sayısının yüksek olduğunu söyleyen Ayaz,  "Onları en hızlı şekilde korumaya almamız gerekiyor. Onun içi tüm kapsamda olan vatandaşlarımızdan isteğimiz, güvenle aşılarını yaptırmaları. Vaka sayılarıyla ilgili olarak da geçen haftaki durum hiç hoş değil. Bu akşam rengimiz değişebilir. Akşam harita açıklandığında göreceğiz" ifadelerini kullandı.

ACİL DURUM İLAN EDLİDİ

Vali Ayaz açıklamasının devamında acil durum ilan edildiğini söyledi ve şunları söyledi:

"Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz. İlçe ve il merkezimizde de tedbirlerin hem hatırlatılması hem uygulanmasıyla ilgili olarak çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak. Yarın eğer yetişirse ilin farklı yerlerinde afişleri görebileceksiniz. İlimizde maske takmak hala zorunlu. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama dünkü gördüğümüz manzara maalesef bu açıklamayı yapma gereğini hissettirdi. Atatürk Bulvarı başta olmak üzere daha öncesinde ilan ettiğimiz gibi bu yerlerde sigara içmek yasak. Bu yasakta hala devam ediyor. Bu ikisini özellikle hatırlatmak istiyoruz. Manzara hiç hoşumuza gitmedi. Vaka sayıları da bize onu işaret ediyor. Biz 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Bunun engellenmesi için bu hafta elimizden gelen bütün adımları atacağız"

Yorumlar (0)