O Marka Toparlanamıyor!


15.k görüntülenme

 2015 yılının son çeyrek raporları geçtiğimiz günlerde sektördeki çoğu firma tarafından yayınlandı. Çoğu firma sektörün durgunlaşmasından etkilenmiş görünüyor. Ancak BlackBerry’de işler biraz daha kötü. Zaten uzun zamandır kötüye giden finansal tablolar ve düşen satış rakamları firmayı işçi çıkarmaya zorluyor.


BlackBerry, ABD ve Kanada’nın çeşitli bölgelerindeki ofislerini kapatma kararı aldı. Bu karar neticesinde 200 BlackBerry çalışanı işsiz kalacak. Kapatılan operasyon merkezlerinin eksikliğini hissetmemek adına yeni bir yapılanmaya girilecek. İşten çıkarılacak personel, BlackBerry 10 üzerine çalışan departmanlardan olacak. Böylelikle BlackBerry 10 için rafa kaldırılacak diyebiliriz. Ancak bu konuda henüz kesin değil.

Android işletim sistemine geçiş yapan ve Priv isimli kızaklı modelini duyuran firma, bu model ile kötüye giden mali durumu eski günlerine döndüremedi ancak biraz frenleme yapılmış görünüyor. İbreler hızla giderken yaşanan bu durgunluk sürecinde firma fırsatı değerlendiriyor ve yeniden oluşum sürecini başlatıyor. Eğer iddialar doğruysa önümüzdeki haftalarda BlackBerry, Android işletim sistemli ikinci akıllı telefonu ile karşımıza çıkacak.

Kaynak: Vatan

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN