O ilimizden sevindiren haber geldi! Vaka sayısı 2'ye kadar düştü

Artvin'in 'sakin şehir' ünvanlı Şavşat ilçesinden çok önemli bir haber geldi. Koronavirüsü tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması doğrultusunda vaka sayıları 2'ye kadar düştü.

Genel 17.10.2020, 17:17
1556
O ilimizden sevindiren haber geldi! Vaka sayısı 2'ye kadar düştü

Doğu Karadeniz Bölgesi'nin doğal güzellikleri ve yetiştirilen doğal ve organik ürünleri ile ünlü 'sakin şehir' ünvanlı Şavşat ilçesinde vaka sayıları 2'ye kadar düştü. Bunun için sıkı tedbirler uygulandı. Yetkililer tarafından vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarı yapılırken ilçeye dışarıdan gelenler karantinaya alındı.

4 GÜN ÖNCE VAKA YOKTU DÜN 2 VAKA ÇIKTI

Alınan bu sıkı tedbirler kapsamında vaka sayısı neredeyse sıfırlandı. 4 gün önce vakanın kalmadığı ilçede dün 2 kişinin test sonucunun pozitif çıktı. Bu kişilerinde evlerinde tutulduğu öğrenildi. Yaklaşık olarak 17 bin nüfuslu ilçede yetiştirdikleri doğal ve organik ürünlerle beslenen ilçe halkı, sosyal izolasyona önem veriyor, kurallara uymaya devam ediyor.

"HEP BİRLİKTE BUNU BAŞARDIK"

Şavşat'ta yaşayan Sultan Odabaş bu durum hakkında bir açıklama yaptı ve vakaları sıfırlamaya yakın olduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Bu müjdeli haberi duyduk, vaka sayısı sıfıra yaklaştı. Hakikaten çok titiz ve tedbirli davrandık. Uyarılan her konuda dikkatli olduk. Toplu yerlerden uzak durduk, sosyal mesafe, maske, hijyen bunlar zaten vazgeçilmez. İşte sonuç, Şavşatlılar olarak koronavirüsü ilçeden temizleme aşamasına geldik. Çok mutluyuz. Aynı hassasiyetle devam edeceğiz. Bu noktada ilçe yetkililerininde sık sık denetimleri oldu bizleri uyardı. Hep birlikte bunu başardık"

"YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Esnaf Hakan Altun ise şu açıklamaları yaptı:

"Şavşat halkı koronavirüs konusunda çok bilinçli davrandı. Konulan kurallara harfiyen uydu. Zaten nüfusun çoğunluğu köylerde yaşıyor. Doğal ve organik beslenerek kurallara uyarak bugün Şavşat'ta vaka sayısını sıfıra yaklaştı. Yine aynı tedbirlerle biz vatandaşlar olarak tamamen vakaların sona ermesi için kurallara uyarak yolumuza devam edeceğiz"

Yorumlar (0)