Milli İHA Bayraktar'ın yeni mühimmatlarla "santimlik" başarısı

Silahlı Bayraktar TB2 İHA'ların yeni seri akıllı mühimmatlarla gerçekleştirilen testlerinde hedefler santimetre hassasiyetinde vuruldu

Son Dakika 30.07.2017, 09:44 30.07.2017, 09:50
104
Milli İHA Bayraktar'ın yeni mühimmatlarla "santimlik" başarısı

Tümüyle milli ve özgün olarak geliştirilen yeni seri  Silahlı Bayraktar TB2 İHA'ların, yeni seri Milli Akıllı Mühimmat (MAM-L) ile  gerçekleştirilen testleri başarıyla tamamlandı.

Yeni seri Silahlı Bayraktar TB2 İHA'lar, hedefi 8 kilometre uzaklıktan  güdümlenerek vurma kabiliyetine sahip MAM-L ile test edildi. Başarıyla  gerçekleştirilen testlerde tüm hedefler santimetre hassasiyetinde başarıyla  vuruldu.

2014'ten bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Jandarma Genel  Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) envanterinde silahlı ve keşif amaçlı  30 Bayraktar TB2, gece ve gündüz görev yaparak 20 bin uçuş saatine ulaştı. Her  bir uçuş sortisinde 27 saate kadar havada kalabilen Bayraktar İHA'lar yurt içi ve  yurt dışı görevlerinde aralıksız kullanılmaya devam ediyor.

Elektronik, yazılım, aerodinamik, tasarım ve alt ana sistemleriyle  tamamen milli ve özgün olarak geliştirilip, üretilen Bayraktar TB2, uçuş  otomasyon ve performansıyla kendi sınıfında dünyanın en gelişmiş İHA sistemi olma  başarısını gösterdi.

Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen MAM-L ile entegre edilen  Bayraktar TB2 İHA Sistemi, 2015'ten bu yana elde edilen operasyonel başarıyla  Türkiye'nin İHA teknolojisi alanında ihtiyaçlarını bağımsız olarak karşıladı.

Türkiye, elde edilen kabiliyet ve tecrübe seviyesiyle dünyada bu  alanda sayılı ülkeler arasına girdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)