Milletvekilinin ağabeyi yanında 'Ordu' getirerek teslim oldu

Şanlıurfa Suruç'ta seçim döneminde 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı olayla ilgili aranan firari şüpheli 15 ayın ardından çok sayıda kişiyle adliyeye gelerek teslim oldu.

Genel 17.09.2019, 15:48
3013
Milletvekilinin ağabeyi yanında 'Ordu' getirerek teslim oldu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran günü meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile yakınları ve parti üyeleri, seçim çalışması kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirmek istedi. Ziyaret esnasında pazarcı Hacı Esvet Şenyaşar ile grup arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine pazarcı Esvet Şenyaşar, oğulları Celal ve Adil Şenyaşar ile vekil Yıldız'ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetti. Olayda 8 kişi de yaralandı. Olayın ardından 2 oğlunu ve eşini kaybeden anne Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, yargı sürecinde ilerleme olmadığını öne sürerek geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı.

şanlıurfa

Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya karıştığı ileri sürülen firari cinayet şüphelisi Enver Yıldız’ın yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 15 aydır firari olarak aranan Enver Yıldız, aşiretine mensup ileri gelenlerin ve milletvekili olan kardeşi İbrahim Halil Yıldız'ın girişimleri sonucu teslim olmaya ikna edildi. Şüpheli Enver Yıldız, bugün yakını ve aşiret mensubu yaklaşık 50 kişi ile birlikte Şanlıurfa Adliyesine gelerek teslim oldu. Yıldız’ın teslim olması sırasında polis adliye binası ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

şanlıurfa

Yorumlar (0)