Mevlüt Çavuşoğlu: Hatanı anlayacaksın ve özür dileyeceksin!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada Holanda'ya seslenerek: "Özür dileyeceksin. Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız ki. Biz o kadar onursuz değiliz. Hata yaptıysan hatanı anlayacaksın ve özür dileyeceksin. Gerekli adımları atacaksın, bakacağız. 'Ben her şeyi yaptım, Türkiye sineye çeksin.' Yok geçti artık o Türkiye, geride kaldı." dedi.

Son Dakika 26.03.2017, 21:31
222
Mevlüt Çavuşoğlu: Hatanı anlayacaksın ve özür dileyeceksin!

Bakan Çavuşoğlu, Antalya Ticaret Borsası Meclis Salonu'nda Sivil  Düşünce Platformu üyeleriyle bir araya geldi.

Burada gündeme ve dış politikaya ilişkin görüşlerini paylaşan  Çavuşoğlu, iki yüzlü, çifte standart içinde boğulup giden bir Avrupa ile mücadele  ettiklerini, Avrupa'nın tüm insani değerlerini unutmaya başladığını söyledi.


Çavuşoğlu, sürekli demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa'nın  kendileri için her şeyi hak gördüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a sürekli "diktatör" denildiğini ya da gazetecilere yazdırıldığını ifade  eden Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Nazi'nin, Hitler'in diktatörle ne farkı var? Ben sana 'Senin  uygulamaların faşist uygulamalar, Nazi dönemini hatırlatıyor.' deyince hoplayıp,  zıplayacaksın. Sen bana niye söylüyorsun o zaman? Diktatör dediğiniz adam  Türkiye'yi 15 yılda reforme etti. Reformların birçoğunu da bunlarla istişare  ederek yaptık."

 "Biz o kadar onursuz değiliz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her seçimde oyunu artırdığını, girdiği her  seçimi kazandığını aktaran Çavuşoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Daha dün Antalya'da Sayın Erdoğan için 100 bin insan toplandı. Zorla  olmuyor bu sevgi, sen bir tane bile insan toplayamıyorsun. Hollanda'da 'Yüzde 20  oy aldım, birinci oldum' diye seviniyorsun. Paçayı kaptırmışsınız faşist  Wilders'e, onun peşinden gidiyorsunuz. 'Faşistin peşinden gidiyorsunuz, aynı  şeyleri uyguluyorsun.' dediğimiz zaman bozuluyorsun? Niye gidiyorsun o zaman? 2  tane fazla oy kazanmak için tüm değerleri çiğnemenin ne anlamı var? Şimdi 'Nasıl  özür dileriz?' Özür dileyeceksin. Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız ki. Biz o  kadar onursuz değiliz. Hata yaptıysan hatanı anlayacaksın ve özür dileyeceksin.  Gerekli adımları atacaksın, bakacağız. 'Ben her şeyi yaptım, Türkiye sineye  çeksin.' Yok geçti artık o Türkiye, geride kaldı. Başkasının aldığı kararlarla  hareket eden bir Türkiye değil, yeni Türkiye herkesle işbirliği yapmak isteyen  ama yanlış varsa ona da yanlış olduğunu söyleyen bir ülke."

"Başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar"

  Cumhuriyetin, cumhuriyet değerlerinin korunduğunu, 100'üncü yılına  giden bir cumhuriyet olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti laik,  sosyal bir hukuk devletidir." dedi.

Konuşması sırasında Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'in verdiği  notu da okuyan Çavuşoğlu, "Işıklar Caddesi'ndeki bizim gençlik kolları standına  hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla  çıkarmışlar. Bu insanlık mı? Affedersiniz hayvanlık. Sen de başka yerde stant  kur. Bunların laiklik anlayışı bu." görüşünü kaydetti.

Yorumlar (0)