Marmaris açıklarında şiddetli deprem!

Gelen bir son dakika bilgisine göre saat 14.21'de Akdeniz'de 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi! Depremin Muğla'ya olan uzaklığı 231 kilometre olarak ölçüldü. Bölgede 11 dakika sonra 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. AFAD'ın geçtiği son dakika bilgisine göre saat 14.31'de Antalya - Kaş açıklarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bölgede artçılar devam ediyor.

Genel 30.01.2020, 15:52
1277
Marmaris açıklarında şiddetli deprem!

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Akdeniz açıklarında dün başlayan deprem dalgası bugün de sürüyor. Son dakika haberine göre Akdeniz açıklarında 5.9 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. AFAD depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi ise 5.8 olarak duyurdu. 

Filistin, Lübnan, Suriye'yi geçip Adana'ya kadar uzanan, Doğu Akdeniz'i Girit'in güneyinden geçerek İyon Denizi'ne ulaşan dev fay hattında bugün deprem fırtınası dün olduğu gibi devam ediyor.

Avrupa Akdeniz Sismolojik Merkezi'nin (EMSC) geçtiği verilere göre Akdeniz açıklarında 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi!

AFAD:  5.5 - KANDİLLİ: 5.8

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yaptığı açıklamada, "Akdeniz'de Marmaris açıklarında saat 14.21'de 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.8 olarak açıkladı.

KAŞ AÇIKLARINDA DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığının geçtiği son dakika verisine göre Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında saat 14.31'te deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıklandı.

Sarsıntı yerin 7.01 altında gerçekleşti.

Yorumlar (0)