Kurtarılmayı Böyle Bekledi!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde sabah saatlerinde balık tutmak için denize açılan 2 kişinin içinde bulunduğu tekne battı. Bir kişi teknenin bağlı bulunduğu dubaya çıkarak hayatını kurtarırken, kaybolan arkadaşı ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Son Dakika 27.03.2016, 20:24
199

Sabah saatlerinde Mustafa Sönmez (60) ve Vahap Erdemir (65) balık tutmak için tekneyle Marmara Denizi’ne açıldı. Kıyıdan yaklaşık 500 metre açıkta tekne bir anda su almaya başladı. Batmayı önleyemeyen iki arkadaştan Erdemir, teknenin bağlı bulunduğu dubanın üzerine çıktı.
Akıntı ve üzerindeki elbiselerin ağırlığında dolayı gözden kaybolan Sönmez için DEGAK-11 timi seferber oldu. Erdemir ile Sönmez, DEGAK-11 timleri tarafından karaya getirildi. Kalp masajı yapılan Sönmez, yapılan tüm müdahalere rağmen kaldırıldığı Mudanya Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

DUBANIN ÜZERİNDE YARDIM BEKLEDİ


Erdemir’in hayatını kurtarmak için dubanın üzerine çıktığı amatör kameraya yansıdı. Akıntı olduğu görülen denizde Erdemir, ekipler tarafından kurtarıldı. 06.00 sıralarında denize açıldıklarını ifade eden Erdemir, "07.30 sıralarında tekne bir anda su almaya başladı. Biz sonra sahile dönmeye karar verdik. O esnada tekne arka tarafından battı.
Ben teknenin bağlı bulunduğu şamandıranın halatına tutundum. Arkadaşıma yardımcı olmaya çalıştım. Ama akıntı ve üzerindeki elbiselerden dolayı bana yaklaşamadı. Yüzme bilmediği için elimdeki oltayı attım, ama tutamadı. 5 dakika sonra gözden kayboldu. Cep telefonumda ıslandığı için yardım çağıramadım. Ardından sahil güvenlik ekipleri gelerek beni kurtardı. Arkadaşım da suyun üzerinde yüzü koyun yatmış şekilde bulundu" dedi. 

Yorumlar (0)