Köpekleri çalındı, hırsızlara seslendi

İstanbul Eyüp’te oturan Gülten Temel 8 Ocak Cuma günü işyerine gelen telefonla sarsıldı.

Son Dakika 11.01.2016, 14:48
158
Köpekleri çalındı, hırsızlara seslendi

Apartmanın yöneticisi kapılarının açık olduğu bilgisini verdi. Koşarak eve giden Gülten Temel, hırsız girmiş darmadağınık bırakılmış evin her yerinde canı gibi sevdiği iki köpeğini aradı önce.

Saklandıklarını düşündü. Ancak önce karşı daireye girip tüm ziynet eşyalarını çalan hırsızlar, Temel’in evinde çalınacak bir şey bulamayınca biri 7 diğeri 5 yaşındaki Yorkshire Terrier cinsi Noviş ve Cindy’i çalmıştı.

Kamera kayıtlarında apartmandan ellerinde köpekleri koydukları poşetlerle çıkan ve beyaz otomobile bindikleri tespit edilen iki hırsız görülüyordu. Emniyet, veterinerler, pet shop’lar Cindy ve Noviş’in peşine düştü. Gülten Temel ilanlar bastırıp her yere astı.

Köpekleri sağ getirene ödül verileceğini duyurdu. Gözyaşları içinde hırsızlara seslenen Temel, “Kaçtan satacaklarsa ben vereyim. Köpeklerime beni kavuşturun” dedi.

Sosyal medya, emniyet, veteriner ve pet shop’lar aracılığı ve telefonuna gelen ihbarlarla ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen Temel görenlerin 0532 325 3443 numaralı telefona bilgi vermelerini istedi.  
Yorumlar (0)