Kontrole gitti,dehşete düştü! Büyük korku....

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 40 metre çapında, 20 metre derinliğindeki obruk çiftçileri tedirgin etti. "Çiftçi için çalışma zamanı, ekim zamanı. Daha kötüsü de olabilirdi. Çiftçilerde korku var. Allah sonumuzu hayır etsin".

Son Dakika 06.04.2017, 11:04 06.04.2017, 11:07
492
Kontrole gitti,dehşete düştü! Büyük korku....

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 40 metre çapında,  20 metre derinliğinde obruk oluştu.

İlçeye bağlı Hotamış Mahallesi Avşar mevkisinde Mustafa Güneş'e ait  tarlada oluşan obruk, bölgedeki çiftçileri tedirgin etti.

Boş tarlada oluşan yaklaşık 40 metre çapında, 20 metre derinliğindeki  obruğu, tarla sahibinin yeğeni, çitçilikle geçimini sağlayan Adem Güneş fark  etti.

Adem Güneş, bölgede, daha önce bu kadar büyük çapta bir obruk  oluşumuna rastlanmadığını söyledi.

Obruğu, ekim hazırlığı için tarlayı kontrol etmeye için geldiğinde  fark ettiğini aktaran Güneş, "Tarlaya geldiğimde bu görüntü ile karşılaştık.  Böylesini ilk defa gördük. Şimdi her an her yerde obruk oluşacak gibi bir  tedirginlik var. Çiftçi için çalışma zamanı, ekim zamanı. Daha kötüsü de  olabilirdi. Çiftçilerde korku var. Allah sonumuzu hayır etsin.” dedi.

Bölgede çiftçilik yapan Mustafa Hatipoğlu ise 15 gün içinde tarlalarda  çalışmaların başlayacağını vurgulayarak, "Obruk, traktörle çalışırken de meydana  gelebilirdi. Obruğun içine düşebilirdik." diye konuştu.

Öte yandan, obruğun oluştuğu tarlaya 50 metre uzaklıktaki başka bir  tarlada, geçen yıl 2 metre derinliğinde 80 metre çapında başka bir obruk oluştuğu  kaydedildi.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)