Karadeniz'in o kenti sular altında!

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, vatandaşlar su altında kalan araçlarına yüzerek ulaşmaya çalıştı.

Son Dakika 23.08.2017, 08:54 23.08.2017, 09:35
4033

İlçede akşam saatlerinde başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkilerken, yağış dolayısıyla araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Müftü Mahallesi'nde 4 araç su altında kaldı.

3 ARAÇ KURTARILDI, 1'İ SULAR ALTINDA
Araçlarının su altında kaldığını gören vatandaşlar uzun süre araçlarını kurtarabilmek için mücadele etti. Çevredeki vatandaşların da yardımı ile 3 araç kurtarılırken 1 araç sular altında kaldı. Su altında kalan otomobile yüzerek ulaşan vatandaşlar aracı hareket ettiremeyince yine yüzerek güvenli bir alana çıktı.

YAĞIŞ ÖZELLİKLE 2 MAHALLEDE ETKİLİ
Belediye ekiplerince tıkanan mazgallar temizlenerek, suların tahliye edilmesinin ardından yollar ulaşıma açıldı. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sağanak yağışın özellikle Müftü ile Bölücek mahallelerinde etkili olduğunu söyledi.

'SEFERBERLİK İLAN ETTİK'
İlçede kriz masası oluşturulduğunu ve yaşanan olumsuzluklara ekiplerin anında müdahale etmeye çalıştığını anlatan Uysal, "Başkan yardımcılarımız ve tüm ekiplerimiz şu an alanda çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için adeta seferberlik ilan ettik. Müftü Mahallesinde bazı araçlar, ev ve iş yerlerini su bastı yine Bölücek Mahallesinde ulaşımda bir süre aksaklıklar yaşandı. Üzücü bir olay ile karşı karşıya gelmedik. Her noktaya müdahale edebilecek ekiplerimiz alanda çalışmalarına devam etmektedirler. Dere yatakları ise yine kontrolümüz altında." diye konuştu. 

HEYELAN OLDU
Zonguldak-Ereğli ile Ereğli-Alaplı karayollarının bazı bölümlerinde heyelan yaşandı. Yola düşen kaya parçaları nedeniyle tek şeritten kontrollü sağlanan trafiğin normale dönmesi için karayolları ekipleri güzergahta temizlik çalışması yaptı.

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de ilçenin belirli noktalarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldı.

EVLER KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Etkili olan sağanak nedeniyle Zeliha Abacı'ya ait iki katlı evin üst katında, duvarın çatlaması sonucu evi su bastı.n Gelen suların evin alt katına da inmesiyle Abacı'nın eşyaları kullanılmaz hale geldi. Bu arada taşkın nedeniyle evin önünde bulunan ardiye zarar görürken, zeminde çatlak meydana geldi.

Sağanaktan dolayı eve dolan suyu ev sakinleri, komşuları ve yakınlarının yardımıyla boşalttı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)