Karadeniz'de yaz aylarının kabusuna dikkat!

Yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte Karadeniz'de bir çok canı alan Rip Akıntısı'na karşı vatandaşlar uyarılıyor.

Son Dakika 11.06.2016, 14:30 11.06.2016, 14:34
1886
Karadeniz'de yaz aylarının kabusuna dikkat!

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte deniz sezonun açılmasıyla Karadeniz sahilinde bulunan Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde rip akıntının yol açtığı boğulma olaylarının önüne geçmek için bilgilendirme broşürü dağıtan Toplum Destekli Polis(TDP) Büro Amirliği memurları, vatandaşları bilgilendirdi.SÜRÜKLEME MESAFESİ 100 METRE
TDP ekiplerince halkın yoğun olduğu sahiller ve işlek caddelerde broşürler dağıtıldı. Özellikle gençleri bilgilendiren polisler, çeken akıntılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Dağıtılan broşürlerde, “Karadeniz’de sıklıkla rastlanan rip akıntısı ile ilgili bilgiler yer aldı. Açıklamada “Rip akıntısı, dip kayması boğulma vakalarının meydana gelmesindeki en büyük etkendir. Bu gibi durumlarda vatandaşların kesinlikle panik yapmaması, akıntıdan kurtulmak için enerji sarf etmemesi gerekir. Bu akıntıların sürükleme mesafesi 100 metre civarındadır. Buraya kadar sürüklendikten sonra kıyıya paralel olarak 5 veya 10 metre yüzdükten sonra denizden kolayca çıkılabilir” denildi.


Toplum Destekli Polis memurları, vatandaşları Rip Akıntısı'na karşı broşürlerle uyardı.

Polisin boğulmalara karşı vatandaşları bilinçlendirmesinin çok önemli ve güzel bir uygulama olduğunu belirten vatandaşlar, “Polisin yaptığı bu uygulama çok güzel. İnsanlar dağıtılan bu broşürleri okuyarak bilinçlenebilirler. Polis bizim iyiliğimiz için var” diye konuştular.
Yorumlar (0)