Kamu personeline zam müjdesi

Büro Memur Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan'dan sözleşmeli kamu personellerine iyi haber geldi.

Genel 27.03.2021, 23:29
1008
Kamu personeline zam müjdesi

Kamu personeline zam müjdesi Büro Memur Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan'dan sözleşmeli kamu personellerine iyi haber geldi.

 
Büro Memur-Sen'e bağlı İstanbul 8 numaralı şubenin 3. Olağan Kongresine katılan Büro Memur Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, burada sözleşmeli kamu personellerine kadroda iyi haberi verdi. 

Yazgan yaptığı açıklamada sözleşmeli personellere kadro için ortamın oluştuğunu söyledi ve  "Elbette yeni sözleşmeli arkadaşlarımız oluştu. Bu sözleşmeli arkadaşlarımızın mücadelesi için bugünlerde olgunlaşmış durumda. İnşallah 2021 yılı içerisinde sözleşmeli arkadaşlarımızın kadroya geçişi ile ilgili ciddi anlamda bir gündem oluşmuş durumda. Yine bunun takipçisi olacağız. Sendika üye sayımız 72 binlerdeydi, 8 bin arttırarak, geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde Memur-Sen'e bağlı sendikalar arasında en çok üye olan sendika unvanını elde ettik. Şuanda 80 bin üye ile büro hizmet kolunda yetkili sendika olma hedefimizi devam ettiriyoruz. Memurlarımızın maaşları erimiş durumda. Enflasyon almış başını gidiyor. Bu anlamda memurlarımıza bir ek zam yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)