'Kaç gün cinsel istismara maruz kaldık hatırlamıyoruz'

Şırnak'ta 1.5 ay önce kaçırılarak PKK'nın mağarasına götürülen 18 yaşından küçük iki kız çocuğu, filmleri aratmayan kaçış öyküleriyle jandarmaya teslim oldu.

Genel 04.09.2019, 14:34
1204
'Kaç gün cinsel istismara maruz kaldık hatırlamıyoruz'

Şırnak'ta hayvancılık yaptıkları yayladan 1.5 ay önce kaçırılan 'Çiçek' ve 'Toprak' rumuzlu iki kız çocuğu, PKK'dan nasıl kaçtıklarını anlattı. İki kız, PKK mensupları tarafından kaçırıldıklarını, dağlık bir araziye götürüldüklerini, aç bırakıldıklarını ve hiçbir şey söylemeden bekletildiklerini ifade etti. İkili, daha sonra kendilerini PKK'nın mağarasında bulduklarını belirtti. Oradaki teröristlerin kendilerine, "Terörist olacaksınız, Kürdistan için savaşacaksınız." dediğini dile getiren "Çiçek" ile "Toprak", teröristlerin söylediklerini kabul etmediklerini, aç susuz bırakıldıklarını, işkence yapıldığını ve cinsel istismarda bulunulduğunu aktardı.

"İKİ GÜN HİÇBİR ŞEY YEMEDEN YÜRÜDÜK'

Yaklaşık 5 gün önce yine işkence gördükten sonra "Toprak" ile kaçmayı kafaya koyduklarını anlatan "Çiçek", şöyle konuştu:

"Kaç gün işkence ve cinsel istismara maruz kaldık hatırlamıyoruz. Toprak'a 'Buradan kaçmalıyız yoksa bunlar bizi öldürecekler' dedim. Bir gün işkencenin ardından mağara başında nöbetçi olmadığı bir anda dışarı çıktık, taşların arkasına gizlene gizlene uzaklaştık. 'Neredeyiz, burası neresi' sorularını sora sora dağdan indik. Bir gün boyunca hiç durmadan yürüdük. Yorulduğumuzu hissettiğimiz anda bir mağara bulup içeri girdik. Birbirimizin başında nöbet tutarak yarım saat kadar uyuduk.

İki gün boyunca hiçbir şey yemeden yürüdük. 'Kaybolduk' hissine kapıldığımız bir anda topraklarımıza geldiğimizi gördük. Sonra jandarmaya sığındık. Kaçarken üzerimizde terörist kıyafetleri vardı. Jandarma bizi gördü ve ateş etmedi, çünkü üzerimizde silah yoktu. Sonrasında jandarma yemek ve su ihtiyacımızı karşıladı. Biz vatanını ve bayrağını seven vatandaşlarız. PKK terör örgütü mensuplarına seslenmek istiyorum; örgütün yalan ve iftiralarına inanmayın. Gelin Türkiye'nin adaletine teslim olun."

Yorumlar (0)