İtalya'ya sert kınama

İtalya Hükümeti'nin 1915 olaylarını sözde Ermeni soykırımı olarak tanımasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan kınama açıklaması geldi. 

Genel 10.04.2019, 23:25 10.04.2019, 23:41
1422
İtalya'ya sert kınama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan İtalya'ya kınama açıklaması geldi. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, İtalya'nın almış olduğu kararı en sert biçimde kınadıklarını ifade etti. Altun, 'İtalya Parlamentosu’nun tarihimizi çarpıtma ve politize etme çabasını en sert biçimde kınıyoruz. Bu kısır, düşmanca ve müessif bir yaklaşımdır. Birbirimizin anılarına saldırmak yerine hep birlikte gerçeğin hikayelere üstün gelmesini sağlamalıyız.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'İtalyan Parlamentosu'nun sözde soykırım kararı, tarihi gerçekleri yok sayan ve yeni husumet tohumları eken bir karardır. Cumhurbaşkanımızın ortak tarih komisyonu çağrısını yok sayan ve siyasi popülizmi körükleyen bu yaklaşımları şiddetle reddediyoruz' dedi. 

Yorumlar (0)