İş bilmez sünnetçi dehşet saçtı: 1 ölü 1 yaralı

İtalya'nın Roma kentinde Nijeryalı bir anne, evde kendi imkanlarıyla ikiz erkek çocuklarını sünnet ettirmek istedi. Faciayla sonuçlanan olayda çocuklardan biri hayatını kaybetti, diğeri ise ağır yaralandı. Olayla ilgili 66 yaşındaki Libya asıllı sünnetçi gözaltına alındı.

Genel 25.12.2018, 13:18
180
İş bilmez sünnetçi dehşet saçtı: 1 ölü 1 yaralı

İtalya'da Nijeryalı bir annenin sünnet operasyonu yaptırdığı 2 yaşındaki ikiz çocuklarından biri hayatını kaybetti. Ağır yaralanan diğer çocuk ise hastanede tedavi altına alındı.


EVDE SÜNNET FACİAYLA SONUÇLANDI

İtalya'nın Roma kentiyakınlarındaki Monterotondo kasabasında yaşanan olayda, bir göçmen merkezine ait apartmanda yaşayan 35 yaşındaki Nijeryalı anne, ikiz oğullarını evde sünnet ettirmek istedi.Olayda 2 yaşındaki ikiz kardeşlerden biri yaşamını yitirdi, diğeri ise ağır yaralandı. Olayla ilgili olarak 66 yaşında Libya asıllı ABD vatandaşı bir erkek gözaltına alındı.

Gözaltına alınan ve ismi açıklanmayan kişi, savcılık tarafından kasıtsız cinayet, ağır yaralama ve tıp mesleğini kötüye kullanmakla suçlandı. Savcılık, zanlının bu operasyonu daha önce de yaptığını gösteren delillere ulaşıldığını açıkladı.

İTALYAN HABER AJANSI: SÜNNETLERİN YÜZDE 35'İ YASA DIŞI

İtalyan basını, oğullarını sünnet ettiren Nijeryalı kadının insani koruma statüsüne sahip olduğunu ve geçen Kasım'da Monterotonda'ya yerleştiğini yazdı. Haberlerde, kadının Katolik Hristiyan olduğu belirtildi.

İtalyan haber ajansı Ansa, "kültürel, dini ya da hijyenik nedenlerle" ülkede yılda 4000-5000 arası sünnet operasyonu yapıldığını ve bunların yüzde 35'i kadarının yasa dışı yollarla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bu yasa dışı sünnet operasyonlarının zaman zaman tıp doktoru olmayan kişiler tarafından da yapıldığı ve enfeksiyon, kan kaybı gibi riskler doğurduğu belirtildi.

Yorumlar (0)