banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

İngiliz turist ekipleri harekete geçirdi...

Muğla'nın Fethiye İlçesinde ATV ile doğa gezisi yaparken sevgilisi 30 yaşındaki Joanne Mckew ile kavga edip koşarak girdiği ormanda kaybolan 32 yaşındaki İngiliz Christopher James Holt için arama kurtarma ekipleri seferber oldu. İngiliz tatilci, ormanlık alanda aramalar devam ederken yürüyerek otele ulaşınca, sevgilisi gözyaşlarına boğuldu.

Son Dakika 29.07.2017, 11:10
207
İngiliz turist ekipleri harekete geçirdi...

İngiltere'den tatil için Ölüdeniz'e gelen İngiliz Christopher James Holt ve sevgilisi Joanne Mckew, Hisarönü Mevkii'nde bir otele yerleşti. Çift, öğle saatlerinde ATV kiralayarak Kayaköy Mahallesi'nde doğa gezisine çıktı. Fethiye-Kayaköy Yolu Sarnıç Mevkii'ndeki ormanlık alanda ATV'yi durduran çift, bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Holt, koşarak girdiği ormanda gözden kayboldu.

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ SEFERBER OLDU

ATV'ye binerek Fethiyeye gelen Mckew, saat 16.00 sıralarında Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığını arayarak yardım istedi. Bölgeye sevk edilen jandarma, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri, ormanda arama çalışması başlattı. Aramalar devam ederken Holtun yaya olarak konakladığı otele geldiği bilgisi alındı. Bunun üzerine aramaya son veren ekipler otele gitti.

UZUN SÜRE SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜLER

Otelin girişinde bekleyen Holt, UMKE ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Yorgun ve bitkin haldeki tatilcinin ormanda yürürken yaralanan ayakları tedavi edildi. Bu sırada otele gelen sevgilisi, Holtu görünce gözyaşlarına boğuldu. 

'ORMANDA YÜRÜMEK İSTEMİŞ'

UMKE görevlisi Hüseyin Pınar, Tatilcimiz ormanda aramalarımız devam ederken yürüyerek otele ulaşmış. Otele geldik gerekli kontrolleri yaptık. Sağlık durumu iyi, ciddi bir şikayeti yok. Ormanda yürümek istediğini anlattı. Bir süre yürüdükten sonra otele yönelmiş ve 4 saatlik yürüyüşün ardından buraya ulaşmış" dedi. 

Kaynak:Milliyet

Kaynak: DHA
Yorumlar (0)