İki hain öldürüldü!

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 asker şehit oldu. Etkisiz hale getirilen teröristler arasında Terörden Arananlar Listesi'nde bulunanlar olduğu belirlendi. 

Genel 16.06.2019, 14:36
245
İki hain öldürüldü!

Şırnak'ın İdil ilçesi Cehennem Deresi bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Kalfe' adı verilen operasyonda güvenlik güçleri, PKK'lı teröristlere temas sağladı. Çıkan çatışmada 8 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda Jandarma Teğmen Şafak Evran ise şehit oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şırnak’ta büyük bir operasyon yapıyoruz. Evlatlarımız önemli bir başarının altına imza attılar. Sabahın erken saatlerinde 8 teröristi etkisiz hale getirildi. Bir evladımız da ağır yaralandı ancak maalesef kurtarılamadı. 8 teröristin etkisiz hale getirilmesi önemli. Bir ayı aşkın süre içinde 100’ü aşkın teröristi ölü olarak ele geçirildi. Yılbaşından bu yana da 49 üst düzey terörist ele geçirildi” dedi.

Şırnak'ta etkisiz hale getirilen 8 teröristten birinin Terörden Arananlar Listesi'nde turuncu kategoride aranan Emine Toy, birinin de gri kategoride aranan Yılmaz Begiç olduğu belirlendi.

Yorumlar (0)