banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

İç Bacaklar Neden Daha Zor Sıkılaşır?

İç bacakların sıkılaşması için neler yapmalıyız, nasıl sıkılaşır? Bu tür soruların cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

Genel 08.02.2021, 13:15
211
İç Bacaklar Neden Daha Zor Sıkılaşır?

İç bacakları nasıl sıkıştırabiliriz. Herkesin şikayet ettikleri sorunlardan biride iç bacaklarını sıkıştırmak. Kadınlar kıyafetler içinde kendilerini güvende hissetmek ve bacaklarını sıkılaştırmak için egzersiz yaparak aşmaya çalışırlar. Sıkı bacaklar herkesin isteğidir.

Bacaklarınızdaki yağlardan kurtulabilmeniz için doğru beslenme, egzersizlerle ve sporla bacaklarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Bu yolda büyük dostunuz ve desteğiniz sizsiniz ve en önemlisi de kendinizi motive etmeniz amaçlarınızın doğrultusunda hareket etmektir. Her gün düzenli bir programla ilerlemeniz sizi motivenizi kat kat artıracaktır.

Bacak Yağlarından Kurtulmanın Yöntemleri

Bacak yağlarından kurtulmanın yöntemleri arasından en etkili olan ise sporla beraber koşu, yürüyüş ve yüzme yer alır. Bunlar sizin kalori yakmanıza yardımcı olur. Haftada dört kez tempolu koşu yapmak hem kaloriyi iyi bir şekilde yakarsınız hem de iç bacak kaslarınız daha hızlı sıkılaşır. Yüzme olmasının sebebi ise bacak kaslarınız gevşeyerek sıkılaşmasına destek olur. Bu şekilde hem bacaklarınız sıkılaşır hem de vücudunuzu daha sağlıklı ve formda tutmanıza yardımcı olur. Hafif ağırlıklı uygulayacağınız hareketler kaslarınızın daha yoğun bir şekilde çalışır olduğunu hissedeceksiniz. Beslenme bacak yağlarından kurtulması için aşırı derecede mühimdir. Yağsız, şeker tüketmeden, karbonhidrat ile protein de doğru ve zengin beslenme programı oluşturarak sadık kalmak amacınıza ulaşmanın en önemli nedenidir. Metabolizma için ise yeşil çay gibi benzeri içecekleri her gün tüketmesi bacak yağlarınızda kurtulmanın bir diğer yöntemidir.

İç Bacak Sıkılaştırma Egzersizleri

Bir uzman tarafından kontrol edilerek yapılması önemlidir. İşte egzersizler:

  • Hafif olandan başlayalım. Ayaklarınız biraz açın ve elinize bir ağırlık alarak göğüs hizasına gelecek şekilde tutun. Dizlerinizle aşağıya doğru yavaşça çömelin. Birkaç kez yapın.
  • Avuçlarınızı yere yerleştirin. Emekleme pozisyonu yaparak karşı tarafa bakın. Bacakları kaldırıp indirin.3-4 kez yapın.
  • Sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı bükerek yukarıya kaldırın. Dizlerinizi arasına top bırakın. Bu şekilde kalçanızı yukarıya kaldırın. 20 saniye tekrarlayın. Bu egzersizlerle iç bacak sıkılaştırma egzersizleri öğrenerek yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)