banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

'Hero' şifresi çözüldü...

FETÖ terör örgütünün üyelerinin özel önlem verdiği 'hero' kelimesinin sırrı sonunda çözüldü. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kaleme aldığı yazının başlığı 'Despair ve Heroes' yani 'Umutsuzluk ve Kahramanlar'mış. Hatırlanacağı üzere olay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerinin yargılandığı dava sırasında tutuklu bir sanığın 'hero (kahraman)' yazan bir tişört giymesiyle gündeme oturmuştu.

Son Dakika 22.07.2017, 18:07
66
'Hero' şifresi çözüldü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yargılandığı dava sırasında tutuklu bir sanığın "hero (kahraman)" yazan bir tişört giymesi gündeme oturmuştu. Son günlerde de Türkiye'nin dört bir yanında "hero" tişörtü giyenler gözaltına alınıyor.

Terör örgütü FETÖ üyelerinin özel önem verdiği belirtilen bu kelimenin sırrı çözüldü. 'Hero' kelimesi FETÖ'nün İngilizce yayın yapan dergisi The Fountain Magazine'de Ağustos 2016'da, yani 15 Temmuz darbe  

girişiminin hemen sonrasında yayımlanan sayısının kapağında yer aldı. Kapaktaki "Despair and Heroes" yani "Umutsuzluk ve Kahramanlar"başlığı Fethullah Gülen'in derginin dördüncü sayfasında yer alan yazısının başlığıydı. 

Kaynak.Mynet

Yorumlar (0)