Haberi Alan Markete Koştu! Büyük Panik...

Washington civarında hafta sonunda büyük kar fırtınası beklendiğine ilişkin duyurular, bölge halkında paniğe neden oldu.

Son Dakika 22.01.2016, 08:34
1428
Haberi Alan Markete Koştu! Büyük Panik...

 ABD’nin başkenti Washington civarında hafta sonunda "son yılların en büyük kar fırtınası'' yaşanacağına ilişkin duyurular, çevre eyaletler de dahil bölge halkını alarma geçirdi.
Ulusal hava durumu servisi tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu başkent civarına 20 ila 40 santimetre arasında kar yağacağının tahmin edildiği, beklenen kar fırtınasının, bölge tarihinin en sert kışlarından biri olarak kabul edilen 1922 yılında yaşanan fırtınadan daha sert olabileceği ifade edildi.
Belediye Başkanı Muriel Bowser, şehirde henüz kar fırtınası başlamamış olmasına rağmen trafik sorunları yaşanmasından dolayı özür diledi ve şehirde olağanüstü hal ilan etti. Bowser, “Tedbirlerimizi önceden almalıydık, gecikmiş çalışmalardan dolayı özür dileriz” ifadesini kullandı.
Virginia eyaleti Valisi Terry McAuliffe de beklenen fırtına öncesi eyalette olağan üstü hal ilan ederek, mecbur kalmadıktan sonra dışarı çıkılmamasını istedi.
Uyarılar sonrasında yöre sakinlerinin alışveriş merkezleri önünde uzun kuyruklar oluşturduğu, özellikle su, konserve ve makarna gibi ürünlerin raflarda tükendiği görüldü.
Başkent Washington civarında 27-28 Ocak 1922'de yaklaşık 40 santimetre civarında kar yağmış ve yaşanan fırtına dolayısıyla 98 kişi hayatını kaybetmiş 133 kişi yaralanmıştı.

Yorumlar (0)