Google başını yaktı: 'Salak şoför' yazınca ben çıkıyorum

Antalya’da bir turistin otobüste unuttuğu ve içerisinde 30 bin TL'yi aşkın döviz bulunan cüzdanı sahibine teslim eden şoför, bu sefer bir güvenlik görevlisinin unuttuğu cüzdanı bulup sahibine teslim etti. Vatandaşları dikkatli olmaya davet eden şoför, ‘Otobüste karısını bile unutan oluyor’ dedi. Dürüst şoför, yaptığı iyilikler karşısında sosyal medyada yapılan ‘salak’ yorumları yüzünden de Google’ye ‘salak şoför’ yazınca kendisinin çıktığını ve bu duruma üzüldüğünü söyledi.

Genel 01.11.2019, 21:19
741
Google başını yaktı: 'Salak şoför' yazınca ben çıkıyorum

Çalıştığı otobüs hattında bir turistin düşürdüğü cüzdanı bulan ve içerisindeki 30 bin TL değerindeki dövizi sahibine teslim eden şoför, birkaç gün sonra bu kez kart basma ünitesi önünde bir cüzdan buldu.

Cüzdanın bir güvenlik personeline ait olduğunu gören Özer, şahısla iletişime girerek içerisinde 95 TL ve kredi kartlarıyla kimliklerin bulunduğu cüzdanı teslim etti.

“Karısını bile unutana denk geldim”

Güvenlik görevlisinin kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Özer, vatandaşların sadece eşyalarını unutmadığına dikkat çekip “Karısı unutan bile denk geldi. Yaşlı bir amca karısını unutmuş, kapıya vurarak durmamı istedi. ‘Ne oldu amca’ deyince, karısını unuttuğunu söyledi. Her türlü olayla karşılaşıyoruz” dedi.

Özer, vatandaşlara uyarıda bulunarak biraz daha dikkatli olmaya davet etti.

Google'a isyan

Sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara da tepki gösteren Özer, "Yapılan yorumlardan dolayı Google’ye ‘Salak şoför’ yazınca ben çıkıyorum. Biz dürüstlük yapıyoruz ama salak şoför olarak Google gibi bir arama motorunda çıkmamız üzücü. Şimdi yine cüzdan buldum, olumsuz yorum yapmazlar diye düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Hakan erdal 2 yıl önce
Bu durumu anlttinya google dan 5yıl silinmezsin artık :))
Murat Salakoğlusalak 2 yıl önce
Salak kardeşim Barış, merhaba. Ben de senin gibi zamanımızda az kalmış salaklardan biriyim. Bu salaklık bana babamdan hatta dedemden kalmıştır. Babam beni şöyle severdi küçükken; "sayısız altını bırakın, gözünüz arkada kalmasın, tek eksiksiz geri alırsınız." Gerçekten öyleydi. Az sopa yemedim bu yüzden. Dayak yemek pek üzmezdi ama, bir de "Allahın salağı, sana mı kaldı elalemin malını savunmak" deyip söverlerdi. Bu yaşa kadar yediğim sopaları saymayı sayısı bini geçince bıraktım. Artık üç sopa yediğimde, dayak defterime bir çizik atıyorum. Oğlumu yetiştirirken babamın hatasını yapmadım. Onu severken "Sana teslim edilenleri sayarak al, yoksa fena dayak yersin" dedim hep. Oğlum şimdi bir devlet dairesinde çalışıyor ve ortalama olarak haftada bir bazen iki kez dayak yiyor. Sebebi Atasözümüze uyum sağlamaması. Devlet malı deniz, yemeyen domuz atasözümüzü kendilerine şiar edinenler, buna uymayıp, uyanları engellemeye çalışan oğlumu dövüyorlar. İşte durumlar böyle Salak Şoför kardeşim.
Salakdaşın Murat Salakoğlusalak