Fotoğrafı çektiği yerde öldü!

Times Meydanı'nda dehşet saçan aracın çarpma görüntüleri ortaya çıktı

Son Dakika 19.05.2017, 15:25 19.05.2017, 15:29
250
Fotoğrafı çektiği yerde öldü!

ABD New York'taki ünlü Times Meydanı'nda üç blok boyunca 23 kişiyi ezen araç, kamera kayıtlarına göre aynı anda birçok kişiye birden çarpıyor.

Yaşamını yitiren 18 yaşındaki Alyssa Elsman'ın bir yıl önce Times Meydanı'nda fotoğraf çekip sosyal medya hesabında paylaştığı ortaya çıktı. Söz konusu karenin altına onlarca yorum yapıldı.

Aracını insanların üstüne süren Richard Rojas, "Beni vuracaklar sandım, onları öldürmek istedim" dedi. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına göre, sürücü ölmeyi beklemiş. Savcılık, Rojas'ı cinayet suçlamasıyla mahkemeye çıkaracak.

ABD'nin New York kentindeki ünlü Times Meydanı'nda aracını yayaların üstüne sürerek dehşet saçan Richard Rojas, bazı sesler duyduğunu söyledi.

Eski ABD ordu mensubu, üç blok boyunca kaldırımdaki insanları ezdikten sonra kaçmaya çalışırken yakalandı. Rojas, polise "Beni vuracaklar sandım, onları öldürmek istedim" dedi. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına göre, saldırgan ölmeyi beklemiş.

18 yaşındaki Alyssa Elsman'ın ölümüne ve 22 insanın yaralanmasına yol açan Rojas, FBI tarafından sorgulanıyor. New York polisinin yaptığı açıklamaya göre, sürücüye 'ikinci derece cinayet, 20 kere cinayete teşebbüs ve beş kere ağırlaştırılmış araçla adam öldürme' suçlaması yöneltildi.

Rojas'ın alkollü olduğu bildirilmişti ancak yapılan testlerde kanında uyuşturucu bulundu.

ABD'nin en ünlü meydanında uzun süre kaldırımda ilerleyen sürücü, yol ayrımındaki bloklara çarparak durabilmişti. Güvenlik kamerası görüntülerinde, aracın birçok insana aynı anda çarptığı görülüyor.

Honda marka kırmızı renkli aracın çarpıp öldürdüğü Alyssa Elsman'ın üstü beyaz bir örtü ile kapatıldı. Michigan'dan New York'u gezmek için gelen Elsman'ın 13 yaşındaki kardeşi de yanındaydı. Olayda kurbanın kardeşi de yaralandı.

18 yaşındaki Elsman'ın Instagram hesabında bir fotoğraf dikkat çekiyor. 57 hafta önce çekilen kare, Times Meydanı'nı gösteriyor. Fotoğrafın altına çok sayıda yorum yapıldı.

Yaralılara olay yerinde müdahale edildi. Uluslararası haber ajanslarının servis ettiği çok sayıda fotoğrafta, yerde yatan çok sayıda yaralı ve onlara yardım etmeye çalışan insanlar vardı.

Anında dünyada son dakika olan gelişme, terör paniğine yol açtı. Polisten yapılan ilk açıklamalarda, bir terör saldırısı şüphesi bulunmuyor.

Son bir yıl içerisinde Fransa Nice, Almanya Berlin ve İngiltere Londra'da benzer terör saldırıları gerçekleşmiş, yüzden fazla insan ölmüştü.

26 yaşındaki Rojas'ın alkollü araç kullanmaktan daha önce iki kez tutuklandığı bildiriliyor.,

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)