Filistinli Kızın Acı Seslenişi

16 yaşındaki Filistinli Farah Baker, Twitter hesabından Gazze'de yaşadıklarını paylaşıyor.

Son Dakika 04.08.2014, 18:35 04.08.2014, 18:36
388
Filistinli Kızın Acı Seslenişi

16 yaşındaki Filistinli Farah Baker, Twitter hesabından Gazze’de yaşadıklarını paylaşıyor. İsrail’in bombardımanı esnasında da tweet atan Baker, Gazze’deki durumu dünyaya anlatmayı amaçlıyor.

Sosyal paylaşım sitesinden video ve fotoğraflar da paylaşan Baker, İngiliz Times gazetesine söyleşi verdi. Şifa hastanesine yakın oturan Baker’ın 6 yaşında bir kız kardeşi ve 23 yaşında bir ablası bulunuyor.

BOMBARDIMANDA YAŞADIKLARINI YAZIYOR

Baker’ın en çok ses getiren paylaşımı olan “Ağlamamı durduramıyorum. Bu akşam ölebilirim” sözleri, 10 binden fazla kez paylaşıldı. Filistinli kızın yazdığı diğer mesajlardan bir kısmı şu şekilde:

“16 yaşındayım ve 3 savaşa şahit oldum. Bu, gördüğüm en sert savaş”

“Şu anda benim bulunduğum bölgeyi bombalıyorlar. Savaşın başlangıcından bu yana en kötü gece bu gece. Her an şehit olabileceğimi bilmenizi istedim”

“Güvende değilim ve evden çıkamıyorum çünkü yaşadığım bölgeyi bombalıyorlar”

“Elektrik kesik olduğu için karanlıkta oturuyoruz, alevler çevreyi gündüz gibi aydınlatıyor, yalnızca bomba, insansız hava aracı ve f16 sesleri duyuyoruz”

“Bombaların sesine katlanamıyorum ve ağlıyorum! İşitmemi kaybetmek üzereyim”

“6 yaşındaki kız kardeşim ne zaman roket seslerini duysa kulaklarını kapatıyor ve patlama seslerini duymamak için ağlarken çığlık atıyor”

“Tüm Gazzeliler için bu gece en kötüsü olsa da güçlü olacağız ve direneceğiz”

“Denizi özledim, arkadaşlarımı özledim, dondurmayı özledim, mutluluğu özledim. Günlük hayatımı özledim”

Yorumlar (0)