Ferit polat öldürüldü...

Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalındaki hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında "Aranan Terörist" listesinde "yeşil" kategorisinde yer alan ve başına 1 milyon lira ödül konulan örgütün sözde Kars-Erzurum-Iğdır 4. Bölge sorumlusu "Taylan" kod adlı Ferit Polat'ın olduğu tespit edildi.

Son Dakika 20.07.2017, 10:07
926
Ferit polat öldürüldü...

Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalındaki hava destekli  operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında bulunan ve "yeşil  liste"de yer alan bölücü terör örgütünün sözde Kars-Erzurum-Iğdır 4. Bölge  sorumlusu "Taylan" kod adlı Ferit Polat'ın da yer aldığı belirlendi.

Kars Valisi Rahmi Doğan AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 Temmuz  2017 tarihinde Kars İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerince  Kağızman ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlendiğini bildirdi.

Operasyon kapsamında 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve  birinin de "Aranan Terörist" listesinde "yeşil" kategorisinde yer aldığını  vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

"Kağızman ilçesi Çemçe Sesveren Vadisi'nde bir grup teröristin tespit  edilmesi üzerine düzenlenen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen  teröristlerden birinin örgütün sözde Erzurum, Kars ve Iğdır 4. Bölge sorumlusu  olan yeşil listede aranan 'Taylan' kod adlı Ferit Polat adlı teröristin olduğu ve  öldürülen teröristin başına 1 milyon lira ödül konulduğu tespit edildi."

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)