Elektrik faturasına itiraz edenlere müjde!

547 TL’lik elektrik faturasına itiraz eden memur dava sonuçlanana kadar bu bedeli ödemek zorunda kalmayacak.

Son Dakika 20.10.2016, 12:13
754
Elektrik faturasına itiraz edenlere müjde!

Polis memuru Mehmet Doğdu’nun 2016 yılı ekim ayı elektrik faturası 547 TL geldi. Bir önceki ayın faturası 34 TL gelen Doğdu, yüksek faturada enerji tüketim bedeli 27 TL yazdığı halde, dağıtım bedeli ve diğer kesintilerle faturanın 547 TL’ye tamamladığını gördü. Avukatı Ümüt Mike’yle soluğu Tüketici Mahkemesi’nde alan Doğdu, dava açtı.BU KARAR BİR İLK
Davaya bakan Bakırköy 4’üncü Tüketici Mahkemesi, dava sonuna kadar, son okuma tarihi 17.10.2016 olan 547 TL’lik faturanın ödenmemesinden dolayı Doğdu’nun evinin elektriğinin kesilmemesine, kesildiyse de tekrar bağlanmasına karar verdi.
Bu kararla Doğdu, dava sonuçlanıncaya kadar hem yüksek faturayı ödemeyecek hem elektriği kesilmeyecek. Avukat Mike, “Bu emsaldir. Normalde elektrik dağıtım şirketleri önce faturayı ödetir sonra git davanı aç der” dedi.

CLK'DAN AÇIKLAMA
Bugün bazı basın yayın organlarındaki haberlerde yer aldığı üzere 56….0 numaralı abonemiz Mehmet Demir (kiracısı olarak Mehmet Doğdu isimli vatandaşımız) adına aylık elektrik faturası, sistemimizdeki teknik bir nedenden dolayı 6 Ekim 2016 Perşembe günü saat 09:55’te 547 lira 80 kuruş olarak düzenlenmiştir.

15 Ekim 2016 Cumartesi gecesi saat 00:53’te sistemlerimiz tarafından yapılan doğrulama işleminde anılan faturanın hatalı olduğu anlaşılmış, Mehmet Doğdu’nun elektrik faturası 51 lira 10 kuruş olarak yenilenmiştir.
Söz konusu dönemde Mehmet Demir adına kanallarımıza herhangi bir şikayet başvurusu yapılmadığı gibi, Bakırköy 4. Tüketici Mahkemesi tarafından verilen ‘ihtiyati tedbir’ kararı ilk özelliği taşımamaktadır. Bazen sayaç bazen de çalışan hatası nedeniyle sözü geçen teknik sorunları sistemlerimiz anında ve doğru olarak düzeltme kabiliyetine sahiptir.HÜRRİYET

Yorumlar (0)