Eğlence merkezine el bombası atılması davasında karar

Gaziantep'te eğlence merkezine el bombası atarak bir kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanığa, 36 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Son Dakika 03.10.2017, 11:24
19
Eğlence merkezine el bombası atılması davasında karar

Gaziantep'te eğlence merkezine el bombası atarak bir kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, üç ayrı suçtan toplam 36 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Nuri ile avukatı katıldı.

Savcı Halil İbrahim Adam, esas hakkındaki mütalaasında, eğlence merkezine üzerinde tabanca bulundurduğu için alınmayan sanığın, kısa süre sonra önünde üç kişi bulunan bara doğru el bombası fırlattığını ve bir kişinin yaralandığını belirterek, sanığın atılı suçtan cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Mehmet Nuri de savunmasında, mütalaayı kabul etmediğini ifade ederek, öldürme kastının olmadığını ve suçsuz olduğunu öne sürdü.

Mahkeme heyeti sanığa, "Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan 10 ay, "tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma veya el değiştirme" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Nuri, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçunu 3 kişiye karşı işlediği gerekçesiyle de üç kez 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Merkez Şehitkamil ilçesi Prof. Dr. Muammer Aksoy Bulvarı'ndaki bir eğlence merkezine, 2013 yılının mayıs ayında, Mehmet Nuri tarafından el bombası atılmış, olayda bir kişi yaralanmıştı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)