Doktor gibi giyinip hastane bastı...

ABD'nin New York kentindeki bir hastaneye giren silahlı bir kişinin açtığı ateş sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Saldırgansa intihar etti.

Son Dakika 01.07.2017, 11:59
158
Doktor gibi giyinip hastane bastı...

ABD'nin New York kentindeki bir hastanede eski  doktorun tüfekle çevredekilere ateş etmesi sonucu saldırgan dahil 2 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı açıklandı. 

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Bronx Lebanon Hastanesi  önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın iş yerinde yaşanan bir  anlaşmazlıktan kaynaklandığını, terörle ilgisi olmadığını söyledi.

Bunun bir terör saldırısı olmamasının trajediyi azaltmadığını dile  getiren Blasio, yaralı doktorların yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti.

New York Emniyet Müdürü James P. O'Neill ise saldırganın eski bir  doktor olduğunu, hastanenin 16 ve 17. katlarında otomatik silahla diğer  doktorlara ateş ettiğini, ardından da intihar ettiğini bildirdi.

Saldırı sonucu bir kadın doktorun olay yerinde öldüğünü, 5'i ağır 6  kişinin ateşli silahla yaralandığını aktaran O'Neill, doktor önlüklü saldırganın  cesedinin öldürdüğü kadının yanında bulunduğunu kaydetti.

O'Neill, saldırganın intihar etmeden önce kendisini ateşe vermeye de  çalıştığını, bu nedenle hastanenin yangın alarmının çalıştığını belirtti.

Emniyet Müdürü O'Neill, saldırgan doktorun ismini henüz  açıklamayacaklarını söyledi ancak yerel basın saldırganın eski doktor Henry Bello  olduğunu duyurmuştu.

Saldırının nedenine ve ölü ile yaralıların kimliklerine ilişkin ise  herhangi bir açıklama yapılmadı.

kAYNAK.mİLLİYET

  

Yorumlar (0)