Darbecilerin kışlası kapatılıyor!..

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazının ardından 15 Temmuz direnişinin simgelerinden olan Kazan'da vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, Akıncı Üssü kapatılacak, buralarda şehitlerimizin anısı yaşatılacak" dedi. Yıldırım ayrıca, "Tank, helikopter çıkan bütün kışlalalar kapatılacak yerine halkın vakit geçirdiği yerler yapılacak" dedi.

Son Dakika 29.07.2016, 15:16
187
Darbecilerin kışlası kapatılıyor!..

Başbakan Binali Yıldırım, Kazan Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.
Yıldırım, "Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı'ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek." dedi.
Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz Türkiye'nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz'u her yıl 'Demokrasi Şehitleri Günü' olarak anacağız. O gün sokağa çıktınız, 15 gün oldu sokaktasınız, meydanlardasınız. Türkiye'ye sahip çıkıyorsunuz, Kazan'a sahip çıkıyorsunuz." diye konuştu."TANKLARIN ÇIKARILDIĞI, HELİKOPTERLERİN KALDIRILDIĞI BÜTÜN KIŞLALARI KAPATIYORUZ"
Yıldırım, "Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara'nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde? Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir." dedi.

"BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ"
Başbakan Yıldırım, "Bu milletin canından, kanından, dişinden tırnağından artırarak verdiği paralarla alınan o tanklar, o uçaklar, o helikopterlerden bombaları, mermileri acımasızca sizin üzerinize atanların hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz." diye konuştu.

"O TERÖRİST BAŞINI İLLA DA GETİRECEĞİZ"
Yıldırım, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Şunu bilmenizi istiyorum, bu aziz vatanı, bu aziz milleti bölmeye, parçalamaya hiç ama hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bu darbenin sorumlusu Amerika'daki o terörist başını illa da getireceğiz, Türkiye'ye getireceğiz." dedi.
.

Yorumlar (0)