banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Çobanlıktan fabrikatörlüğe

Çocukluk yıllarında çobanlık yapan Amasyalı iş adamı Ömer Çağlı, bugün Türkiye genelinde 18 şubesi bulunan, tarım aletleri üreten ve 20 kişiye istihdam sağlayan bir fabrikayı işletiyor

Genel 12.11.2017, 14:38
371
Çobanlıktan fabrikatörlüğe

Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde, çocukluğunda çobanlık yapan ve bugün tarım aletleri üreten bir fabrikanın sahibi olan 49 yaşındaki iş adamı Ömer Çağlı, çobanlıktan fabrikatörlüğe uzanan başarı hikayesiyle dikkati çekiyor.

ÖNCE ÇOBAN, SONRA ÇIRAK OLDU
Babası da çoban olan Çağlı, henüz 9 yaşındayken ücret karşılığında köyün koyunlarını otlatmaya başladı. 13 yaşına geldiğinde ilçe merkezindeki kaynak atölyesine çıraklık yapmaya başlayan Çağlı, yıllarca bu işi sürdürdü.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra ağabeyinin arabasını satarak verdiği sermayeyle kaynak atölyesi açan Çağlı, zamanla işini büyüttü. Çağlı, bugün Türkiye'de 18 şubesi bulunan, tarım aletleri üreten ve 20 kişiye istihdam sağlayan bir fabrikanın sahibi.

Evli ve 2 çocuk babası Çağlı'nın hedefi, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nde daha büyük kapasiteli bir fabrika kurup ihracat yaparak ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak. 

BABASINDAN KALAN TEK MİRAS DEĞNEK
Çağlı, geçmişini unutmamak amacıyla "babamdan kalan tek miras" dediği çobanlık değneğini de fabrikasındaki odasında saklıyor.

Çocuk yaşta koyduğu hedefler doğrultusunda sürekli ilerlediği belirten Çağlı, "Hem çobanlık yaptığım hem de sanayide çırak olarak çalıştığım zamanlarda çok ezildim ve hakir görüldüm. O zamanlar kendime bir hedef koydum, 'Ben de patron olacağım ve çalışanlarımı asla hakir görmeyeceğim' diye. Ben buralara tırnaklarımla kazıya kazıya, gecemi gündüzüme katarak geldim." diye konuştu.

Ömer Çağlı, çocuk yaşta yaşadığı zorlukların başarıya kavuşmasına büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)