Çırağını dövüp kameraya kaydetmişti! Yeni gelişme

Kağıthane'de meydana gelen olayda bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki çocuğun aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki kişi tarafından darp edildiği iddia edildi. Görüntüler sosyal medyada yayılınca 15 yaşındaki çocuğa işkence eden kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkartıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Genel 15.11.2020, 21:12
364
Çırağını dövüp kameraya kaydetmişti! Yeni gelişme

Kağıthane'de meydana gelen olayda bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki çocuğun aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki kişi tarafından darp edildiği iddia edildi. Görüntüler sosyal medyada yayılınca 15 yaşındaki çocuğa işkence eden kişi gözaltına alındı

Kağıthane'de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki çocuğun aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki kişi tarafından darp edildiği iddia edildi. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine polis, çocuğu darp eden ve olayı görüntüleyen kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.

İstanbul Kağıthane'de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki Enes Y. ile aynı işyerinde çalışıp, genci feci şekilde darp eden Yücel B.'nin (30),video görüntüleri izleyenleri şoke etti. Kan donduran görüntülerin ardından Yücel B., Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından adresinde yakalanıp gözaltına alındı. Yücel B.'nin, Enes Y.'ye 'şaka yapıyorum' diyerek sistematik biçimde şiddet uyguladığı görüldü.

İstanbul Kağıthane'de, önceki gün Talatpaşa'da bir iş yerinde çalışan çocuk işçiye işkence uygulandı. 7 yıl önce, 8 yaşındayken 2'nci kattan düşerek ağır yaralanan Enes Y. beyin ameliyatı geçirerek hayata döndü.

1,5 yıl önce çırak olarak işe başlayan Enes Y. (15) aynı iş yerinde çalışan Yücel B. (30) tarafından iddiaya göre şakayla karışık şiddete maruz kalıyordu.

DHA'da yer alan habere göre zamanla işkenceye dönen olayda Yücel B.'nin dövdüğü Enes Y.'nin elinde ve kollarında kesik ve yanık izleri oluştu.

Çocuk şakayla karışık yapılan bu işkenceyi ailesine söyleyemedi. Son olarak önceki gün, beyin ameliyatı olan Enes Y.'nin başına tokat atan ve tekmeleyen Yücel B. attığı dayağı iş yerindeki başka bir çocuğa cep telefonu ile kaydettirdi.

GÖRÜNTÜ DOLAŞINCA OLAY AÇIĞA ÇIKTI

Çeken çocuk görüntüyü bir arkadaşına gönderdi. Görüntü daha sonra darbedilen Enes Y.'nin amcasına ulaştı. Çocuğun ailesi ve amcası iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

Yücel B.'nin cep telefonundan daha önce işkence yaptığı, elindeki ve kolundaki yaraları çekerek "Buralara ne oldu" demesi, Enes Y.'nin de "Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin" demesi üzerine Yücel B.'nin "Az yapmışım" dediği video çıktı. Ailenin bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

POLİS TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

Enes Y.’yi darbeden Yücel B. gözaltına alındı. Enes Y. ise daha sonra ifadesi alınmak üzere karakola getirildi. Yücel B. ile işkenceyi kahkaha atarak cep telefonu kamerasına kaydeden iş yeri sahibinin oğlu, götürüldükleri sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. (HABER MERKEZİ)

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Yücel B. gözaltına alınırken Enes Y. de ifadesi alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Bugün Çocuk Şube Müdürlüğü'nden çıkarılan Enes Y.'yi darp ettiği iddia edilen Yücel B. İle o anları kahkaha atarak cep telefonu kamerasına kaydeden iş yeri sahibinin oğlu götürüldükleri sağlık kontrolünün ardından adliyeye çıkarıldı. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)