Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda 167 personel açığa alındı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda FETÖ ile bağlantılı 167 personel açığa alınırken, 250 personel hakkında detaylı incelemenin ise sürdüğü bildirildi.

Son Dakika 26.07.2016, 14:58
321
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda 167 personel açığa alındı!

 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Fethullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) mücadele için “İnceleme ve Çalışma Komisyonu” kuruldu. 7 gün 24 saat çalışan komisyon üyeleri, titiz bir çalışma yürütüyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen bakanlık çalışanlarının banka hesapları başta olmak üzere tüm bağlantıları inceleniyor. Yapılan titiz çalışmanın ardından 7’si üst düzey olmak üzere 167 personel açığa alındı. Komisyon, FETÖ ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen 250 personel hakkında ise incelemelerini sürdürüyor.
 
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda üst yönetim yarı yarıya değişti
 Bakanlık bünyesinde FETÖ ile ilişkisi tespit edilen genel müdür düzeyinde 7 üst düzey yöneticinin görevine son verildi ve açığa alındı. Bu kişiler arasında bir müsteşar yardımcısı da bulunuyor. Ayrıca Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyesi olan 11 işinin üyeliklerine son verildi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı ilgili kuruluşlarda FETÖ/ PDY bağlantısı bulunan kişilerin tespiti için alt komisyonlar kuruldu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası gibi kurumlarda FETÖ ile bağlantısı bulunan kişiler araştırılıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde 67 personel açığa alındı. Diğer personeller ile ilgili araştırmalar sürüyor.
17-25 Aralık sürecinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde çalışan bir grup personelin İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın gayrimenkul hesaplarına sızdığı tespit edildi ve personeller hemen görevden uzaklaştırılarak açığa alındı. İller Bankası'nda ise FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 37 personelin kurumla ilişiği kesildi. 200 Teknik Uzman Yardımcısı Alım Sınavı iptal edildi
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 200 Teknik Uzman Yardımcısı Alım Sınavı’nı iptal etti. Sınavın iptal nedeni Gazi Üniversitesi'nde devam eden FETÖ operasyonu. Üniversite rektörünün operasyonlar kapsamında gözaltına alınması üzerine Bakanlık, terör örgütünün sınav sonuçlarına etki etme ihtimaline karşı tedbir alıp sınavı iptal etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda FETÖ'ye yönelik operasyonlar gelen ihbar ve araştırmalarla genişleyerek devam ediyor.

Yorumlar (0)