Çatışmada sığınakları başlarına yıkıldı!

Mardin Dargeçit'te PKK'lı teröristler tarafından sığınak olarak kullanılan mağaraya operasyon yapıldı.

Genel 19.03.2019, 16:15 19.03.2019, 16:58
436

Türk Silahlı Kuvvetleri bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Mardin Dargeçit'te teröristler tarafından sığınak olarak kullanılan mağaraya yapılan operasyonda, 'Teslim ol.' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada bir terörist anında etkisiz hale getirilirken, sığınağın çökmesi üzerine 2 teröristin içeride kaldığı belirtildi.

Sığınakta çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği ve çöken sığınakta bulunan 2 teröristin cesedine ulaşılmaya çalışıldığı öğrenildi.

Mardin Valiliği yaptığı açıklamayla, öldürülen teröristlerden bir tanesinin sözde bölge sorumlusu olduğunu açıklarken, “19 Mart 2019 tarihinde Mardin ili Dargeçit ilçesi kırsal Yumurtalı Mahallesi'nde sığınak olarak kullanıldığı tespit edilen bir mağarada yapılan operasyon neticesinde, bölge sorumlusu olduğu değerlendirilen Reber (K), gri listede aranan Dilxwaz (K) ve Rezzan (K) kod isimli 3 terörist silah ve mühimmatlarıyla birlikte ele geçirilmiştir” denildi. 

Yorumlar (0)