banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir?

Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? Sorusunun yanıtı merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Polis Akademisi tarafından bekçi alımı yapılması bekleniyor. İşte, Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Genel 03.01.2021, 10:50 03.01.2021, 10:54
715
Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir?

Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? - Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? Sorusunun yanıtı merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Polis Akademisi tarafından bekçi alımı yapılması bekleniyor.  İşte, Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından bekçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Açıklamanın ardından İstanbul'a 400 bekçi alımı yapıldı. Diğer alımlar için ise 2021 yılı işaret edildi. Uzun süredir alımı beklenen bekçilik alımı için 100 bin personel alımı içerisinde yer alması bekleniyor. İşte, Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır?

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İstanbul'da 400 bekçi alımı kapsamında başvuruda bulunan adaylar için gelen duyuruda sınavın 16 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşeceği ifade edildi. 120 dakika sürecek olan sınavda adaylar 100 sorudan sorumlu tutulacak.

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

SINAVIN ADI

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı

SINAV MERKEZİ

İstanbul

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

16 Ocak 2021 Cumartesi günü, saat 14.00

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar sınav giriş belgelerini 07 Ocak 2021 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

SINAV UYGULAMASI

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

Kimse anlam veremedi! Kavga ederken saniyeler sonra olanlar herkesi şaşırttı

Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

• Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe,bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma

Cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

• Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

• Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

• Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu- karekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

• Sınav soruları ve cevap anahtarları 19 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

• Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

.

Yorumlar (0)