Bülent Ersoy tehdit davasında...

Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy sunucu Lerzan Mutlu'yu "tehdit" ettiği iddiasıyla yargılandığı dava kapsamında ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan Ersoy, “Lerzan duruşmaya gelse elimi öperdi. Kucağımda çekilmiş resmi var.

Son Dakika 25.04.2017, 16:20
306
Bülent Ersoy tehdit davasında...

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ı ziyareti sırasında basına açıklama yapan sanatçı Bülent Ersoy, Aydoğan’ın birlikte program yaptığı şarkıcı Lerzan Mutlu için, “Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki, cevap veremez sana. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” demişti.

Bu ifadelerin ardından Lerzan Mutlu şikayetçi olmuş ve Ersoy hakkında, “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. 

'YAŞIM ORTAYA ÇIKAR DOĞUM TARİHİMİ SÖYLEMEM'

İstanbul 32.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında sanık Bülent Ersoy hazır bulundu. Şikayetçi Lerzan Mutlu ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Ersoy, 50 bin lira aylık geliri olduğunu belirtti. Doğum tarihi sorulan Ersoy "Doğum tarihini atla, orayı söyleme. Yaşım ortaya çıkıyor" dedi.

Diva tehdit davasında hakim karşısında... Kucağımda çekilmiş resmi varBülent Ersoy'un duruşmada bahsettiği fotoğraf

Bülent Ersoydan Lerzan Mutluya sert tepki
Bülent Ersoy'dan Lerzan Mutlu'ya sert tepki
'BEN ONUN ANASINDAN BÜYÜĞÜM'

Savunmasında Oya Aydoğan ile çok yakın arkadaş olduklarını ve gece haberi alır almaz hastaneye gittiğini anlatan Ersoy, “Lerzan Mutlu ile bir münakaşa yaşamışlardı. Hastaneye geldiğimde bana mikrofon uzattılar. 'Ne düşünebilirim dedim. En yakın arkadaşım hastanede çok kızgınım. Ben onun anasından büyüğüm. Benim kucağımda resmi var kendisi paylaşmış. Doğruları söylesin beni oraya getirtmesin' dedim" dedi.

Bülent Ersoy Lerzan Mutluyu canlı yayında ağlattı
Bülent Ersoy Lerzan Mutlu'yu canlı yayında ağlattı
'LERZAN’IN KUCAĞIMDA ÇEKİLMİŞ RESMİ VAR'

Bugüne kadar kimseyi tehdit etmediğini söyleyen Ersoy, “Beni oraya getirtmesin dememin sebebi doğruları söylerim anlamında oldu. Hanımefendi programlarına devam etti. Hiç ürkmedi mi, korkmadı mı benim saldırganlığımdan? Aksine ben sustukça daha çok konuştu" dedi. Lerzan Mutlu’nun temiz kalpli biri olduğunu ve kendisini sevdiğini söyleyen Bülent Ersoy, “Ben de onu severim. Biz nerelere geldik bakın kucağımda çekilmiş resmi var. Biz aklıselim insanlarız. Duruşmaya gelse mutlaka elimi öpecekti” diye konuştu. Mahkeme dosyayı uzlaşma bürosuna gönderdi. Ersoy ve Mutlu uzlaşırsa dosya kapanacak ancak uzlaşamazlarsa dava görülmeye devam edecek.

Kaynak:Hürriyet

Yorumlar (0)