Bu Teknoloji İnsanları Ölümsüz Yapacak

ABD merkezli teknoloji şirketi, 2045 yılı itibariyle ölüleri diriltmek niyetinde. Şirket, insanların beyinlerini yapay bedenlere naklederek insanlara ölümsüzlük vaat ediyor.

Son Dakika 05.01.2016, 09:45
178
Bu Teknoloji İnsanları Ölümsüz Yapacak

Girişimci Josh Bocanegra tarafından kurulan Los Angeles (ABD) merkezli Startup Humai şirketi, ölüleri hayata döndürmek niyetinde ve bunu 2045 itibariyle yapmayı planlıyor. Şirket, beyninizi yapay bir bedene nakledecek bu şekilde hiç bir zaman ölmeyeceğiz.

NİHAİ AMACI ÖLÜLERİ DİRİLTMEK

Sonsuza dek yaşamak mı istiyorsunuz? Startup Humai adında bir şirket bunu yakında hayata geçirmeyi planlıyor. Firma, iddialara göre ömrünüzü uzatacak bir teknoloji üzerinde çalışacak. Şirketin nihai amacıysa ölüleri diriltmek.

ÖLDÜKTEN SONRA BEYNİNİZ YAPAY BİR BEDENE NAKLEDİLECEK

Şirket, yapay zeka ve nanoteknolojiyi kullanarak insanları sonsuza dek yaşatmak niyetinde: Öldükten sonra beyninizi yapay bir bedene nakledilecek."2045 İTİBARİYLE MÜMKÜN OLACAK"

İnternet sitelerine göre, "Humai'niz duyulara ait organlarınız ve yeni biyonik bedeninizle iletişime geçmeniz için beyin-bilgisayarı temelli bir arayüz kullanacak" ve yapay zeka sentetik organların "bağımsız bir şekilde işleyebilmesi için" de yapay zeka kullanılacak.

Bu teknolojiye dair fazla bir bilgi bulunmasa da Bocanegra bunun 30 yıllık bir süreçte mümkün olabileceği iddiasında. 

Yorumlar (0)