Bir ilçe alarmda! 103 kişi soluğu hastanede aldı

Bartın'ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikayetiyle 103 kişi hastaneye başvurması üzerine devreye İl Sağlık Müdürlüğü girdi.

Genel 14.03.2021, 11:52
4030
Bir ilçe alarmda! 103 kişi soluğu hastanede aldı

Bartın'ın Amasra ilçesinde ishal ve mide bulantısı şikayetiyle 103 kişi hastaneye başvurması üzerine devreye giren İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri sudan numune alırken, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır şebeke sularının kaynatılarak kullanılmasını istedi. Çakır, "Son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır" dedi.

MAHALLELERDEKİ ÇEŞMELER KAPATILDI

Hastane yetkilileri, durumu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, dün ilçeye suyun geldiği bölgeden ve su isale hattından numune alarak, laboratuvara gönderdi. İlçede mahallelerde bulunan çeşmeler de belediye ekipleri tarafından kapatıldı. Laboratuvar sonuçlarının yarın çıkacağı bildirildi.

"GEREKLİ KONTROLLER YAPILMAYA BAŞLANDI"

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır. Konu ile ilgili net bir bulguya rastlanılana kadar özellikle mahallelerimizdeki çeşme sularımızın kullanırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir" dedi.

Yorumlar (0)