Berkin Elvan davası başladı!

Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin 3,5 yıl sonra, polis memuru F.D., hakkında "Olası kasıtla öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul Adalet Saray'ında görülüyor.

Son Dakika 06.04.2017, 12:49 06.04.2017, 12:52
66
Berkin Elvan davası başladı!

Dava öncesi Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, annesi Gülsüm Elvan ve "Taksim Dayanışması" adlı grup adliye önünde biraraya geldi. Anne Güslüm Elvan davanın peşini asla bırakmayacaklarını söyledi. Baba Sami Elvan da, "Berkin artık aramızda olmayacak ama çocuklarımızın başına bir daha bu işler gelmesin diye adalet arayacağız" dedi. Taksim Dayanışması adına açıklama yapan Mücella Yapıcı da, "Herpinizin önünde söz veriyoruz. Bütün bu hukuksuzluklar bitene kadar. Ülkemizin her yanındaki parklar, ormanlar orada ki çocuklar özgür kalana kadarve bütün katiller ve azmettiricileri adil yargı önüne çıkana kadar biz bu işin peşindeyiz" diye konuştu. Açıklamaların ardından ailesi ve avukatları davanın görüleceği İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma salonuna çıktı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet etmiş 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı memur Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından İsa Dalgıç tarafından tamamlanan iddianamede, polis memuru F.D. hakkında "Olası kasıtla öldürmek" suçundan müebbet hapis talep ediliyor. Dava İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)