Belediyede 97 kişi işten çıkarıldı

Suriyelilere yardımı keserek gündeme gelen CHP'li Bolu Belediyesi, bugün itibariyle son dönemde işe alındıkları iddia edilen 97 kişiyi işten çıkardı. 

Genel 22.04.2019, 16:55 22.04.2019, 16:56
6888
Belediyede 97 kişi işten çıkarıldı

Bolu Belediyesi'nde son dönemde işe alındıkları iddia edilen 97 kişi işten çıkarıldı. İddialara göre bugün sabah saatlerinde işlerine gelen 97 kişi, öğle saatlerine kadar çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. Bolu Belediyesi'nde çalışan ve engelli olduğu öğrenilen Barış Y. de, çatıya 23 Nisan nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı'nı bağlamak isterken işten çıkarıldığını öğrendi. Aldığı haber üzerine intihar etmek isteyen Barış Y., ikna edilerek Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile görüştü. 

Başkan Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Bizi çok üzen bir hadiseydi. Barış'ı yıllardır tanıyorum. Barış'la konuştuk. Gerekçelerini anlattım. Biz böyle şeyler arzu etmeyiz ama işçi arkadaşlara, '19 Aralık itibariyle kimseyi işten çıkarmayacağım' dedim. Bu tasarruflar 19 Aralık'tan sonraki, Ocak-Şubat ayında arkadaşlarımız işe alınmış. Ama öyle bir noktaya gelmiş ki, bütçe bunu karşılayamaz hale gelmiş. Yoksa kimsenin ekmeğiyle oynama derdinde olmadığımızı hep söyledik. Zaman içerisinde bu arkadaşlarımızın bir kısmı yeniden başlayabilir. Bütçe imkanlarına göre hareket edeceğimizi de söyledik. Bolu'da ihtiyaç sahibi olan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama hizmetin gereği olarak da bazı işlemleri yapmamız gerekiyor' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)