Bayramda rekor kırdık!

4 günlük bayram tatili boyunca vatandaş, özellikle mobil internetten ayrılmadı. Milyarlarca dakika konuşup, yakınlarımıza mesaj yağdırdık.

Son Dakika 09.07.2016, 09:33
116
Bayramda rekor kırdık!

Ramazan Bayramı'nda cep telefonları elimizden düşmedi. İletişim dolu bir Ramazan Bayramı geçirdik. Operatörlerin verileri de bunu gözler önüne serdi.

ŞİMDİYE KADARKİ EN FAZLA İLETİŞİM TRAFİĞİ
Turkcell, arefe ve Ramazan Bayramı'nı kapsayan 4-7 Temmuz tarihleri arasında şimdiye kadarki en fazla iletişim trafiğinin yaşandığını duyurdu. 4 gün boyunca toplamda 7 milyon GB data kullanarak rekora imza atan Turkcell müşterileri, bayram süresince 1.3 milyar dakika konuşurken, 769 milyon SMS gönderdi. Bayram boyunca BiP üzerinden gönderilen mesaj sayısı ise 25 milyonu aştı.

2 KAT ARTTI
Vodafone da abonelerinin arefe ve Ramazan Bayramı'nı kapsayan 4 gündBayramda rekor kırdık!e yaklaşık 823 milyon dakika ses, 639 milyon SMS ve 3.9 milyon GB mobil internet kullanımıyla yeni bir rekora imza attığını duyurdu. Ramazan Bayramı'nı mobil internet üzerinden bayramlaşarak geçiren Vodafone'luların mobil internet kullanımı geçen yıla göre 2 kattan fazla arttı.

Kaynak: Ülke haber

Yorumlar (0)